Donald Trump amerikai elnök a Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott találkozón a washingtoni Fehér Házban 2025. július 7-én.
Fotó: MTI/AP/Alex Brandon
Hirdetés

„Nyilvánvaló, hogy az ilyen cselekedetek valószínűleg nem részei az ukrajnai konfliktus békés rendezésével kapcsolatos törekvéseknek” – jelentette ki sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov.

Az amerikai elnök bejelentésével összefüggésben Peszkov úgy vélte, a fegyverszállításokról tett bejelentés „sok ellentmondást tartalmaz”, és hozzátette: időbe telik tisztázni, Ukrajna pontosan miféle és milyen mennyiségű fegyverellátmányban részesül majd az Egyesült Államoktól.

Kiemelte: Moszkva értékeli Trumpnak az Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen tárgyalások irányába tett erőfeszítéseit, és úgy vélte, van lehetőség az Egyesült Államok és Oroszország között a kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok újraindítására is.

„Jelenleg azonban az Egyesült Államok számos korlátozást tart érvényben. Mi úgy gondoljuk, ezek a korlátozások törvénytelenek” – jelentette ki Peszkov, hangsúlyozva, hogy a szankciók az orosz és az amerikai vállalkozóknak is ártanak.

A szóvivő az európai országok ukrajnai fegyverszállítmányairól is beszélt, szemére vetve az európai államoknak, hogy „továbbra is aktívan részt vesznek Ukrajna felfegyverzésében”.