A Miss Univerzum a „menstruációs egyenlőségért” harcol
A világszépe verseny szervezői azt állítják, „nem mindenki, aki menstruál, nő”, és „befogadó nyelvi irányelveket” osztottak meg az esemény hivatalos Twitter-oldalán, arra okítva a nyilvánosságot, hogy nem „nők”, hanem „emberek” menstruálnak.„Az inkluzív nyelvezet fontos, különösen, amikor a menstruációról beszélünk” – írta a Miss Universe a Twitteren.
„Ha azt gondoljuk, hogy a menstruációs egészség csak a nők számára fontos téma, azzal kizárjuk az eszmecseréből a transznemű, nembináris és nemi szempontból nem konform embereket, akik menstruálnak” – írták, mindezt megtoldva a „menstruációs egyenlőség” hashtaggel.
A tweetben többek között arra oktatják a nyilvánosságot, „hogyan beszéljünk a menstruációról”, hozzátéve, hogy a „női egészség” helyett érdemes a „reprodukciós egészség” kifejezést használni.
„Nem minden nő menstruál, és nem minden ember, aki menstruál, nő” – állítják.
Eközben a (biológiai) férfiak egyre jobban átveszik az uralmat azon területek felett is, amelyek korábban kizárólag a (biológiai) nőké voltak.
Tavaly Kataluna Enriquez, egy magát nőként azonosító biológiai férfi, nyerte a Miss Nevada címet, és ő lett a Miss USA első transznemű versenyzője.
Valentina Sampaio és Leyna Bloom transznemű modellek is szerepeltek már a Sports Illustrated éves, a korábban a világ leggyönyörűbb nőit felvonultató Swimsuit kiadásában. Most pedig éppen egy transznemű modell, Jessica Alves verseng azért, hogy a Playboy magazin címlapjára kerüljön, miután brazil fenékemelő műtéten esett át.
(forrás)