Az amerikai védelmi minisztérium értékelésére hivatkozva Singh újságíróknak azt mondta, hogy e katonák egy része már közelebb vonult Ukrajnához. Az Egyesült Államok attól tart, hogy a csapatokat harcban vagy az ukrán erők elleni harci műveletek támogatására használnák az oroszországi Kurszki területen – tette hozzá a tisztviselő.

Hirdetés

Kijev augusztusban indított betörést nemzetközileg elismert orosz területre. John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági kommunikációs tanácsadója a múlt héten azt mondta, hogy az észak-koreai katonák legitim katonai célpontoknak tekinthetők, ha úgy döntenek, hogy csatlakoznak az Ukrajna elleni harchoz. Singh azt válaszolta, hogy Kirby kijelentése továbbra is áll, amikor megkérdezték tőle, hogy a Pentagon „fair game”-nek tekintené-e a csapatokat, ha orosz földön maradnának – ismerteti az oroszhírek.hu portál.

A Pentagon a fejleményt Vlagyimir Putyin orosz elnök növekvő elkeseredésének a jeleként értékeli.

Az orosz elnök sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta Ukrajna és támogatói állításait az észak-koreai csapatok érkezéséről. Amikor a múlt héten az állításokról kérdezték, megjegyezte, hogy Moszkva és Phenjan kétoldalú szerződést írt alá, amely katonai együttműködésről rendelkezik.

Korábban írtuk

„Hogy ez az együttműködés a közös gyakorlatoknál és kiképzésnél többet jelentene-e, az Oroszország és Észak-Korea dolga, és senki másra nem tartozik”

– hangsúlyozta Putyin egy interjúban.

Mark Rutte NATO-főtitkár hétfőn azt állította, hogy észak-koreai csapatokat telepítettek a Kurszki területre.

„Az Oroszország és Észak-Korea közötti egyre mélyülő katonai együttműködés veszélyt jelent mind az indo-csendes-óceáni, mind az euroatlanti biztonságra”

– mondta Rutte a dél-koreai hírszerzési és katonai tisztségviselőkkel folytatott brüsszeli találkozója után. Hozzátette, hogy a NATO továbbra is elkötelezett Ukrajna támogatása mellett Oroszországgal szemben.

A teljes cikket az oroszhírek.hu oldalon olvashatják.