A szerb elnököt támogató óriási tüntetés van Belgrádban
Péntek óta több tízezer ember gyűlt össze Belgrádban, hogy a Szerbiában zajló jelentős kormányellenes tüntetések miatt támogatásáról biztosítsa Aleksandar Vučić elnököt.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/a-szerb-elnokot-tamogato-oriasi-tuntetes-van-belgradban-979212/
Az országban hónapok óta tartanak a diákok által vezetett tüntetések az állítólagos korrupció és a kormány hanyagsága ellen. A tiltakozások, amelyeket az Újvidék városának vasútállomásán 2024 novemberében halálos kimenetelű betontető leomlása váltott ki, március 15-én Belgrádban nagyszabású tüntetésben csúcsosodtak ki, amelyet több tucatnyi tüntető és a rendőrség közötti összecsapások követtek.
Hirdetés
Orbán Viktor magyar miniszterelnök videokapcsolaton keresztül szólt a tüntetéshez, és kijelentette: „a szerb hazafiak számíthatnak magyar társaikra”.
A tüntetésről készült felvételt IDE kattintva tekintheti meg.
Korábban írtuk
Hirdetés
Hirdetés