Bíróság előtt a hírhedt Antifa-vezér
Megkezdődött a hét brutális baloldali szélsőséges elleni megaper a drezdai ítélőtáblán. A Kalapácsbanda (Hammerbande) vezére vigyorog a tárgyaláson.Miközben a vigyorgó Johann Guntermannt (32) bevezetik a tárgyalóterembe, a kordonok mögül kitör a tapsvihar. Az Antifa ünnepli a baloldali szélsőségest, akinek a büntetőpere ma kezdődik a Drezdai Legfelsőbb Bíróságon jobboldaliak elleni brutális támadások miatt.
A Német Szövetségi Ügyészség gyilkossági kísérlettel, súlyos testi sértéssel és fegyverlopással vádolta meg a „Kalapácsbanda” (Hammerbande) vezetőjét és hat társát. A csoportot azzal vádolják, hogy éveken keresztül szisztematikusan célba vett, támadott, és egyes esetekben súlyosan megsebesített feltételezett neonácikat – a támadásokat gumibotokkal, kalapácsokkal és paprikaspray-vel hajtva végre.
Guntermannt a militáns „Antifa Kelet” szimbolikus alakjának tekintik, a szervezet mára nemzetközi terroristalistán is szerepel. A maratoni tárgyalást 153 naposra tűzték ki: 2027-ig tart.
