„Természetesen semmiféle második hullámot nem kívánunk, de ha esetleg kitör, fel vagyunk rá készülve. Hat hétre elegendő védőeszközzel rendelkezünk” – jelentette ki Hamácek a kelet-csehországi Pardubicében, amikor átvette a Kínából érkezett legutóbbi védőeszköz-szállítmányt.

Hirdetés
Fotó: ShutterStock.com/JDzacovsky
Brno, 2020. április 25.

A cseh belügyminisztérium központi raktárában jelenleg 65,9 millió arcmaszk, 10,3 millió lélegeztetőgép, 552 ezer védőruha, 595 ezer védőszemüveg, tízmillió pár kesztyű és 11 millió cipőhuzat van – sorolta fel a miniszter.

Elmondta, hogy az általa vezetett tárca eddig 4,6 milliárd koronát költött a védőeszközökre, ebből 300 millió koronát cseh cégeknek fizetett ki.

Jelenleg még több pályázat van érvényben a védőeszközökre, amelyek azonban már a központi állami tartalékalapba kerülnek.

Korábban írtuk

Csehországban március elsején mutatták ki az első koronavírus-fertőzést.

Az egészségügyi minisztérium csütörtök reggeli kimutatása szerint az országban 4384 beteget tartanak nyilván, akikből 141-et kórházban kezelnek. Közülük tíznek az állapota minősíthető súlyosnak. A halálos áldozatok száma 352. A március közepén bevezetett, a gazdaságot és a közéletet korlátozó intézkedéseket mára szinte teljes mértékben feloldották, kivételt csak a lokális fertőzési gócnak számító, észak-morvaországi Karviná városa képez. A kormányzat ennek ellenére nem tekinti befejezettnek a koronavírus-járvány elleni küzdelmet.

A téma Tomás Petrícek cseh és Ekaterina Zaharieva bolgár külügyminiszter csütörtöki prágai tárgyalásain is napirendre került. A felek egyetértettek abban, hogy a jövőben szükséges lenne európai szinten is jobban összehangolni a koronavírus-járvány elleni fellépést. Zaharieva leszögezte: Bulgária sikeresen védekezett a járvány ellen, ma biztonságos országnak számít, és tárt karokkal várja a cseh turistákat. A prágai sajtó jelentései szerint azonban a csehek többsége az idén a hazai turizmust helyezi előtérbe a korábban megszokott külföldi, tengerparti nyaralásokkal szemben.