Csökkentették a nemváltó terápiák ajánlott alsó korhatárát
Nemváltoztató beavatkozásokat és kezeléseket végző sebészek és egyéb orvosok vezető szakmai csoportja egy új ajánlástervezetet dolgozott ki, amely szerint csökkenteni kell azt az alsó korhatárt, amikortól engedélyezett a nemváltoztató műtétek és hormonok alkalmazása.A World Professional Association for Transgender Health (WPATH) új útmutatójában 16-ról 14 évre csökkentik azt a korhatárt, amikortól a nemváltoztató hormonok használatát ajánlják – derül ki a The Post Millennial által a héten megszerzett dokumentumokból. A kettős masztektómiára, azaz a női mellek eltávolítására vonatkozó legalacsonyabb életkort 15 évre csökkentették. A tizenhat éves fiúk már kérhetik a műtéti mellnagyobbítást, az arcot nőiesebbé tevő plasztikai beavatkozásokat és a pajzsporc- (vagyis ádámcsutka-) kisebbítést.
Az útmutató a nemi szerveken végzett műtétek – ilyen a méheltávolítás vagy a hüvelyplasztika – esetében a korhatárt 18-ról 17 évre csökkenti. Az egyetlen olyan beavatkozás, amelynél megtartották a 18 éves korhatárt, a falloszplasztika, amelynek során „a test más területeiről vett bőrfelület átültetésével álpéniszt hoznak létre”.
A WPATH azt javasolja, a pubertásblokkolókat a lányok esetében 8-13 éves kor között kezdjék el használni, a fiúknál pedig nagyjából két évvel később.
A The Post Millennial cikke szerint bár az új irányelveket még nem véglegesítették és nem hozták nyilvánosságra, számos orvosi szervezet már követi azokat. A Bostoni Gyermekkórház például ezekre hivatkozva engedélyezi már a tizenhét éves gyerekek számára a hüvelyplasztikát. Dr. Oren Ganor, a Bostoni Gyermek Gendersebészeti Klinika társigazgatója egy e-mailben pedig már utalt arra, hogy ennél fiatalabb gyerekeket is meg lehetne műteni. Ganor a WBUR nevű bostoni rádiócsatornának azt nyilatkozta, „némileg engedékeny”, amikor a nemi szerveket érintő műtéteket igénylő fiatal fiúk életkoráról van szó.
(forrás)