Az ICC csütörtökön adta ki az elfogatóparancsot Netanjahu és volt védelmi minisztere, Joáv Galant, valamint Mohamed ed-Deif, a Hamász iszlamista terrorszervezet katonai szárnyának főparancsnoka ellen ugyanezen vádakkal.

Hirdetés

„Az (olasz) kormány álláspontja az, hogy alaposan tanulmányozni fogjuk ennek az ítéletnek az indoklását, amely első pillantásra inkább tűnik politikainak, mint technikainak. Ami viszont megdöbbentett engem, és elfogadhatatlannak, abszurdnak tartjuk, az az, hogy egyenlőségjelet tesznek egy ártatlan embereket támadó terrorszervezet vezetői és azok közé, akik legitim módon vezetnek egy demokratikus államot és védekeznek a fegyveres támadásokkal szemben” – mondta Crosetto.

A védelmi miniszter kijelentései egybecsengtek Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pénteken közzétett álláspontjával.

Antonio Tajani miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter pedig közölte, hogy Olaszország hétfőn dönt G7-es csoportbeli szövetségeseivel arról, milyen álláspontot képviseljenek az ICC elfogatóparancsaival kapcsolatban. Továbbá Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes pénteken kijelentette, hogy az izraeli miniszterelnököt szívesen látják Olaszországban.

Korábban írtuk

Több nyugati ország letartóztatná Netanjahut

Több nyugati állam ígéretet tett arra, hogy végrehajtja a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) által Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen kiadott elfogatóparancsot, írta az Orosz Hírek.

Hollandia, Svájc, Írország, Svédország, Belgium és Norvégia is azt állították, hogy eleget tesznek a Római Statútum és a nemzetközi jog szerinti kötelezettségeiknek.