Alley halálát hétfő este erősítették meg gyermekei, majd külön a menedzsere is. A színésznőt halálakor a legszűkebb családja vette körül – írja a portál.

Hirdetés

„Hálásak vagyunk a Moffitt Rákközpont hihetetlen orvosokból és nővérekből álló csapatának az ellátásért. Édesanyánk életkedve és szenvedélye, örökkévaló alkotási öröme páratlan volt, és arra késztetett bennünket, hogy a lehető legteljesebb életet úgy éljük, ahogy ő tette”

– írták a színésznő gyerekei.

Alley volt férje, Parker Stevenson színész a következőket írta: „nagyon hálás vagyok az együtt töltött évekért, valamint a két hihetetlenül gyönyörű gyermekért és unokáinkért. Hiányozni fogsz.”

John Travolta, Alley barátja és a Nicsak, ki beszél című filmek sztárja szintén tiszteletét fejezte ki.

„Kirstie volt az egyik legkülönlegesebb kapcsolatom. Szeretlek, Kirstie. Tudom, hogy még látjuk egymást”

– írta.

A Cheers című sitcom szereplőgárdájával lett ismert

Az 1951-ben Kansasban született Alley 1987-ben lett ismert, amikor csatlakozott a Cheers című sitcom szereplőgárdájához, a bár új menedzserét, Rebecca Howe-t alakítva. Golden Globe-ot és Emmy-díjat nyert a show-ban nyújtott teljesítményéért.

1994-ben második Emmy-díját egy autista gyermek anyjaként nyújtott teljesítményéért kapta a David anyja című televíziós filmben.

Az 1980-as és 1990-es években több sikeres mozifilmben is szerepelt, a magyar nézők ekkor ismerték meg a Nicsak, ki beszél filmek női főszereplőjeként. A televízióban a Cheers után főleg komikus szerepeket játszott.

A 2000-es években több realityben is megfordult. A Kirstie Alley’s Big Life című valóságshow-ban a fogyását láthatták a nézők, de versenyzett a Dancing with the Starsban, az Egyesült Királyságban a Big Brotherben és az Álarcos énekesben is.

Alley 1979-ben lett szcientológus, miközben kokainfüggőséggel küszködött, később pedig az egyház drogkezelési programjának tulajdonította leszokását.

Korábban írtuk