Fotó: MTI/AP/Ahn Jung Dzsun
Észak-koreai utak felrobbantásáról szóló tudósítást néznek emberek a szöuli központi pályaudvar tévéképernyõjén 2024. október 15-én.
Hirdetés

Szintén a KCNA állami hírügynökség jelentette, hogy a hadsereg az „ellenséges állammal” szembeni intézkedésként és a Dél-Koreától való „fokozatos és teljes elválás” részeként kedden felrobbantotta a két ország közötti vasúti és közúti összeköttetéseknek azokat a szakaszait, amelyek a tűzszüneti vonal menti demilitarizált övezetben találhatók a saját területén.

„Ez elkerülhetetlen és törvényes intézkedés a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság alkotmányával összhangban, miután az már egyértelműen ellenséges államként határozza meg a Koreai Köztársaságot” – közölte a KCNA.

A védelmi minisztérium szóvivője arról is beszámolt a KCNA szerint, hogy „további lépéseket tesznek a lezárt déli határ tartós megerősítésére”.

A BlackSky amerikai műholdas hírszerzőcég több szerdai műholdfelvételén látható, hogy a határ menti Keszongba vezető út jelentős része hiányzik.

Korábban írtuk

A szöuli országegyesítési minisztérium hangsúlyozta, hogy határozottan elítéli Dél-Korea ellenséges állammá minősítését, és leszögezte, hogy továbbra is kitart az újraegyesítés szándéka mellett.

Phenjan a múlt héten jelentette be, hogy teljesen elvágja az országot Dél-Koreával összekötő közutakat és vasútvonalakat, és megerősíti déli határának védelmét, válaszul a dél-koreai hadgyakorlatokra és az amerikai stratégiai nukleáris eszközök gyakori megjelenésére a térségben.

Kim Dzsongün észak-koreai vezető már januárban sürgette, hogy töröljék az alkotmányból a Déllel való újraegyesülés célját. Az ország parlamentje, a Legfelsőbb Népi Gyűlés valószínűleg a múlt heti kétnapos ülésén döntött az alkotmány módosításáról, és Dél-Korea ellenséges állammá nyilvánításáról, de az állami média akkor erről nem számolt be.