Hirdetés

Ha az ukrán erők elhibázzák az időzítést, azt kockáztatják, hogy teljesen elszigetelődnek – figyelmeztetnek katonai elemzők.

„Az ukrán hadvezetésnek döntenie kell. Elhagyják a kurszki régiót, befejezik a hadműveletet és megőrzik erőiket, vagy kitartanak, azt kockáztatva, hogy mindent elveszítenek” – véli Jan Matvejev katonai szakértő.

Telegram-csatornáján azt írta, a harcmező képe az utóbbi napokban gyökeresen megváltozott.

„Az egyetlen valódi ok arra, hogy ragaszkodjanak a kurszki bástyához az, hogy alkualapnak használják fel a jövőben. Ugyanakkor egy elhúzódó védekezés során a jelentős számú tapasztalt katona és korszerű felszerelés elvesztése nagymértékben gyengítheti Ukrajna katonai kapacitását más régiókban” – jegyezte meg.

A Two Majors nevű, oroszbarát Telegram-csatorna szerint az oroszok az elmúlt napokban mintegy 4 kilométernyire behatoltak az ukrán ellenőrzés alatt álló területre, és bekerítéssel próbálkoznak.