Fotó: Jsussphoto/Shutterstock.com
Hirdetés

Christopher Krebs

Christopher Krebs a Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynökség (CISA) igazgatójaként szolgált Donald Trump első elnöksége alatt. 2020 novemberében Trump elbocsátotta őt, miután Krebs kijelentette, hogy a 2020-as elnökválasztás „az amerikai történelem legbiztonságosabbja” volt, és elutasította azokat az állításokat, amelyek szerint nem Joe Biden lett volna a valódi győztes.​

A most aláírt rendeletben az amerikai elnök Krebs-t „különösen káros szereplőnek” nevezi, aki visszaélt kormányzati hatalmával. A rendelet utasítja az Igazságügyi Minisztériumot és más szövetségi szerveket, hogy vizsgálják ki Krebs potenciálisan nagy kárt okozó tevékenységeit.

Donald Trump szerint Krebs „csaló”, „szégyenletes”, és hazugságokat terjesztett a választások integritásával kapcsolatban.​

Korábban írtuk

Miles Taylor

Miles Taylor a Belbiztonsági Minisztérium kabinetfőnökeként dolgozott szintén Donald Trump első elnöksége alatt.

Miles Taylor 2018-ban anonim véleménycikket írt a The New York Times-ban, amelyben azt állította, hogy a Trump-adminisztráción belül működik egy „ellenállás”, amely megpróbálja aláásni az elnök politikáját.

Később – szintén névtelenül – egy memoárt is publikált, amelyben ismételten Donald Trumpot kritizálta.​

A másik aláírt memorandum szerint Taylor „illegálisan publikált titkosított beszélgetéseket” azzal a céllal, hogy Anonymous álnéven olyan könyvet publikálhasson, amely „tele van hazugságokkal és kitalált történetekkel”.

Donald Trump kijelentette, hogy Taylor „megszegte esküjét és a közszolgálat iránti elkötelezettségét azáltal, hogy illetéktelenül nyilvánosságra hozott érzékeny információkat”.

Donald Trump szerint Taylor hazaárulást követett el.​

Miles Taylor az X (korábban Twitter) platformon reagálva kijelentette, hogy cselekedetei nem minősülnek hazaárulásnak, és hogy a vélemény kinyilvánítása nem lehet törvénytelen.