Hónapok óta a legnagyobb, Moszkva elleni támadást védték ki az oroszok
Összesen hatvankilenc, az orosz fővárost célba vevő ukrán drónt lőttek le kedden kora reggel – közölte Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/honapok-ota-a-legnagyobb-moszkva-elleni-tamadast-vedtek-ki-az-oroszok-962848/
Hónapok óta ez volt a legnagyobb, Moszkva elleni támadás.
Hirdetés
Történt mindez akkor, amikor egy ukrán küldöttség éppen Szaúd-Arábiába készült, hogy amerikai vezetőkkel a háború lezárásának feltételeiről tárgyaljon.
Az ukránok egyelőre nem kommentálták a támadást.
A drónok közül legalább tizenegyet a moszkvai régió Ramenszki és Domogyedovo kerületeiben lőtték le – közölte Szergej Szobjanyin a Telegram üzenetküldő alkalmazáson. Az nem derült ki, a többi drónt pontosan mely területeken semlegesítették.
Kapcsolódó cikkünk
Andrej Vorobjov, a moszkvai régió kormányzója közölte, hogy a dróntámadás következtében egy ember meghalt, további három pedig megsebesült. A támadás hét lakást rongált meg egy lakóházban a Ramenski kerületben – mondta.
Hirdetés
Hirdetés
