Ideológiai okokból erőlteti Brüsszel az irracionális tervezeteit
Mint megannyi esetben már az eddig az Európai Uniót érintő nagy válságok során, az olajembargós tervezet esetében is pusztán ideológiai okokból erőlteti Brüsszel az irracionális tervezeteit. A migrációs válság, vagy a koronavírus-járvány esetében is bizonyossá vált, hogy a puszta racionalitás helyett Brüsszelt egyfajta radikális baloldali ideológia vezérli – írja az Origo.Az olajembargó hatása egész Európán végigsöpörne, beláthatatlan következményekkel járva. Az irracionális tervezet teljesen figyelmen kívül hagyja azt a tényt is, hogy Oroszország a háború után is itt lesz a hatalmas nyersanyagkészleteivel. Magyarország támogatott minden eddigi szankciós csomagot, de ez az utolsó teljes egészében kivéreztetné a magyar gazdaságot, valamint recesszióba taszítaná az egész európai kontinenst – olvasható a hírportálon.
A csomagot a kezdetektől fogva ellenezte a magyar kormány, mert a zöld átállás költségeit az uniós polgárokkal fizetették volna meg. Az irracionális embargó esetében ugyanez a helyzet, ugyanis a hatástanulmányok nélküli olaj- és gázembargó felér egy öngyilkossággal gazdasági szempontból – emeli ki a portál cikkében.
Az Európai Bizottság úgy erőlteti az embargó kérdését pusztán ideológiai okokból, hogy számos energetikai, gazdasági szakember egybehangzó véleménye szerint beláthatatlanul katasztrofális következményei lennének a tervezetnek.
Az Origo által megszólaltatott szakértők a szankciós csomag értelmetlenségét hangsúlyozták, az átállási időszakban Oroszország ugyanis új vevőket találna a fejlődő országok magas energiaigénye miatt, miközben a szanckiók az egekbe tornáznák fel a fosszilis nyersanyagok árait. Így Oroszország gyakorlatilag még magasabb haszonra is szert tehet.
Ezt a logikát követve feltételezhető, hogy az irracionális döntés egyik legfőbb oka, hogy bevezessék a valóságtól elrugaszkodott klímacélokat. Emiatt a végletekig ragaszkodnak az embargóhoz, és mindezek mellett teljesen figyelmen kívül hagyják az európai emberek valós igényeit – olvasható az Origo cikkében.