Maga alá temeti Brüsszelt a korrupció
Ugyan Brüsszel folyamatosan Magyarországot próbálja meg korrupciós vádakkal támadni, a valóság az, hogy az Európai Parlament és az Európai Bizottság hemzseg a korrupciós ügyektől. A napokban éppen Eva Kaili, az EP alelnöke bukott le, aki Katartól fogadott el kenőpénzt azért, hogy gazdasági és diplomáciai támogatást nyújtson az ország számára a világbajnokság előtt – erről ír cikkében az Origo.A napokban letartóztatták a Magyarország elleni támadásokban aktívan résztvevő Európai parlament alelnökét, a szocialista Eva Kailit, valamint további négy politikust is, mivel a rendőrség, illetve a belga föderális ügyészség gyanúja szerint belekeveredtek egy Katart is érintő korrupciós és pénzmosási botrányba. A vádak szerint az ország politikai és stratégiai pozíciókkal rendelkező tisztviselőknek fizetett jelentős összegeket, illetve adtak ajándékokat, így próbálták befolyásolni az Európai Parlament politikai és gazdasági döntéshozatalát – ismerteti az portál.
Korrupciós úton szerezte meg a rendezés jogát Katar
A juttatásokért cserébe a lefizetett politikusok befolyásukat kihasználva próbálták meg javítani Katar nemzetközi megítélését, de ezek között is kiemelkedőn fontos volt az olyan ügyek eltussolása, mint például a világbajnokságra épített stadionok körül kialakult botrány. Ugyanis mint kiderült, Katar számtalan munkajogi visszaélést követett el a stadionok építésekor. Mostanra már az is bebizonyosodott, hogy Katar a rendezés jogát is korrupciós úton szerezte meg: döntéshozókat fizettek le.
Az Európai Bizottság elnöke is súlyos ügyben érintett
A legújabb korrupciós ügy azonban nem az egyetlen Brüsszelben. Az Európai Bizottság elnöke is súlyos ügyben érintett; Ursula von der Leyen még 2021 márciusában folytatott előzetes tárgyalásokat a Pfizer főnökével, Albert Bourlával. Kiderült az is, hogy gyakran SMS-ben folytattak megbeszéléseket a vakcinabeszerzésekről. Ezek az SMS-ek viszont rejtélyes módon eltűntek az Európai Bizottság elnökének telefonjából, legalábbis nem hajlandó kiadni őket.
Von der Leyen telefonos egyeztetéseit követően a bizottság meg is állapodott a BioNTech/Pfizer által gyártott koronavírus elleni vakcina 1,8 milliárd adagjának szállításáról. Az EB elnöke tehát egy 35 milliárd eurós ügyletet kötött meg úgy, hogy erről a közvélemény gyakorlatilag semmit sem tud, az egyeztetések pedig telefonon küldött üzenetekben, vagy éppen négyszemközt történtek.
További aggályokat jelent az is, hogy Ursula von der Leyen férje, Heiko von der Leyen 2020 decembere óta a sejt- és génterápiákra szakosodott Orgenesis amerikai biofarmakon cég orvosi igazgatója, amely szoros kapcsolatban áll a Pfizer/Biontech vállalatokkal, többek között együtt végzik a hírvivő RNS-en alapuló genetikai terápiák fejlesztését.
Az is gyanús, hogy az Orgenesis nevű vállalat bevételei akkor kezdtek el megugrani, amikor Heiko von der Leyen 2020 decemberben váratlanul orvos-igazgató lett. Ezt követően nem csak a megrendelések száma kezdett növekedni, hanem bőséges érkeztek uniós, illetve uniós tagállami források.
Váratlanul 4 millió euró érkezett a számlájára
2021-ben aztán férjével közös számlájára váratlanul 4 millió euró érkezett. Ezt a tranzakciót Kyriakides a kezdetekben azzal magyarázta, hogy csupán hitelről van szó, azonban semmilyen bank nem adott volna neki ilyen méretű hitelt, mert semmilyen fedezete nincs rá.
Kiryakides már korábban is keveredett gyanús ügyeletekbe hazájában, ő privatizálta ugyanis családjával együtt az onkológiai kezelést Cipruson, majd miután megvásárolták, egekbe emelték az árát.
Parlamenti látogatóktól csalt ki pénzt
A politikus úgy csalt ki pénzt a parlamenti látogatóktól, hogy arra hivatkozott, hogy ebből fedezi a lakhatási költségeit. Ez viszont hazugság, hiszen ezeket a költségeket az Európai Parlament állja, Brok pedig onnan is felvette az összeget. A látogatóknak semmilyen körülmény között nem kell fizetniük a képviselőknek, akikkel találkoznak.
Líbiában is tevékenykedhetett Reynders
Reynders Líbiában is tevékenykedhetett egy titkosszolgálati jelentés szerint. Az Origo cikkében megjegyzik, Moammer Kadhafi volt líbiai diktátor 17 milliárd eurót tartott belga bankokban. Kadhafi 2011-es bukásakor Reynders éppen váltott, pénzügyminiszterből lett külügyminiszter. Az ENSZ blokkolni akarta, hogy a líbiai rezsim ezekhez a külföldi pénzekhez hozzáférjen, de Reynders az ENSZ törekvései ellenére engedélyt adott a belga bankoknak a kifizetésekre, amelyek legalább 2 millió eurót át is utaltak Fajez Esz-Szarrádzs akkori líbiai miniszterelnök számlájára.
Külügyminiszterként 2012-ben ellátogatott egyébként Nayef bin Fawwaz Al Sha’lan szaúdi herceghez is, akit a francia bíróság 2007-ben tíz év börtönre ítélt két tonna kokain diplomáciai repülőgéppel történő csempészéséjért. Reynders tehát egy drogkereskedővel folytatott megbeszéléseket.
Oligarchákkal is gyakran összefonódik
A Magyarországot rendszeresen támadó balliberális politikus viszont nem csak gyanús hátterű cégekkel, hanem oligarchákkal is gyakran összefonódik, ráadásul még lobbizik is azért, hogy érvényesíteni tudják érdekeiket. Verhofstadt különösen Nicolas Boëllel áll szoros kapcsolatban, aki a Sofina holding tulajdonosa, ennek a cégnek tartozik az érdekeltségébe a GDF Suez.
Az Origo cikkét ITT olvashatják.