Fotó: MTI/AP/Felipe Dana
Mobiltelefonukkal világítva emlékeznek gyászolók a kikötői negyedben történt kettős robbanás áldozataira Bejrútban 2020. augusztus 9-én
Hirdetés

A szakértő elmondta, Libanonban tavaly 169 százalékkal emelkedtek a megélhetés költségei, vagyis az alapélelmiszerek és a lakhatás ára. Ezzel párhuzamosan 33 százalék körül alakult a munkanélküliség, miközben állandó áramkimaradások voltak.

Ezt a helyzetet csak súlyosbította a koronavírus-járvány és a keddi robbanás, amelyben több mint 2700 tonna, a kikötőben évek óta tárolt ammónium-nitrát röpült a levegőbe – mondta.

Hozzátette, a becslések szerint legalább 300 ezer ember veszítette el otthonát a robbanásban. Közülük legalább 80-100 ezer a gyermek, ráadásul nagyon sokan elveszítették a kapcsolatot a családjukkal, vagyis egyedül bolyonganak a városban, próbálnak túlélni.

Kordos Szabolcs szerint most a legfontosabb, hogy élelemiszert biztosítsanak a katasztrófát túlélő gyermekeknek és ujjászervezzék az egészségügyi ellátást. Hozzáfűzte, beszámolók szerint tizenkét olyan kórházat ért súlyos kár, ahol újszülötteket vagy várandós anyákat kezeltek.

Korábban írtuk