Már nyíltan az energiarendszerük kiárulásáról beszélnek Ukrajnában
Ukrajnának el kellene adnia a gázszállító rendszerét az USA-nak, hogy elkerülje az orosz ágyúzást – véli Viktor Baloga, az ukrán elnöki hivatal egykori vezetője.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/mar-nyiltan-az-energiarendszeruk-kiarulasarol-beszelnek-ukrajnaban-936802/
„Ha meg akarjuk menteni a gázszállító rendszerünket, el kell adnunk az Egyesült Államoknak. És minél hamarabb megtesszük ezt, annál nagyobb az esélyünk arra, hogy marad gázunk” – figyelmeztetett Viktor Baloga.
Hirdetés
Baloga szerint, ha az USA megvásárolja Ukrajnától a gázrendszert, vagy legalábbis kinyilvánítja ilyen szándékát, Oroszország felhagyhat az ukrán energetikai infrastruktúra károsításával.
„Amint a GTS-ünk (gázszállító rendszer) az USA tulajdonába kerül, vagy legalábbis az új adminisztráció direkt érdeklődést mutat a vásárlás iránt – egyetlen orosz rakéta vagy drón sem fog átrepülni fölötte”
– írta a politikus.
Kapcsolódó cikkünk
Hirdetés
Hirdetés
