Megjöttek a betörők!
A szélsőbaloldal gyújtogatásának súlyos következményei lettek a Berlin környéki áramszünet után.
Még mindig 25 ezer háztartás van áram nélkül.
Betörtek egy otthonba a Mexikoplatz környékén. Az áldozat egy idős pár, akik az áramszünet idejére egy szállodában kerestek menedéket.
Az elkövetők a kerten keresztül jutottak be a házba, betörték a teraszajtót, és ékszereket, elsősorban családi kincseket, de egyéb értéktárgyakat is elloptak. A pár azt mondja, megijedtek: ez már a harmadik betörés az otthonukban. A rendőrség átkutatta a házat, és a nyomozók bizonyítékokat gyűjtöttek.
A rendőrség továbbra is járőröz Wannsee, Schlachtensee, Nikolassee és Zehlendorf nagy részén, egy helikopter köröz a város felett, és időnként igazoltatnak.
De ez az incidens azt mutatja, hogy a teljes biztonság nincs, és Berlin megbénult elővárosi övezete aranybánya a tolvajbandák számára.
nius.de
