Fotó: MTI/EPA pool/Shawn Thew
Mark Zuckerberg, a Facebook internetes közösségi portál társalapítója, a Meta vezérigazgatója (k) Donald Trump megválasztott amerikai elnök beiktatási ünnepsége elõtt a washingtoni kongresszus kupolatermében 2025. január 20-án.
Hirdetés

A vita azután kezdődött, hogy Bosworth megosztott egy cikket Mark Zuckerberg vezérigazgató január 30-án, egy dolgozói értekezleten tett megjegyzéseiről. Bosworth a posztjában csalódottságának adott hangot a megbeszélésről kiszivárgott hanganyag miatt, és azt állította, ez indokolta a vállalat abbéli döntését, hogy a kiszivárogtatások visszaszorítása érdekében megváltoztatta az ilyesfajta ülések formátumát.

A poszthoz egy olyan alkalmazott is hozzászólt, aki a cég közelmúltbeli intézkedéseit kritizálta – többek között azt, hogy a férfimosdókból eltávolították a tampon-automatákat, hogy leépítik a sokszínűségre, egyenlőségre és befogadásra (DEI) vonatkozó programokat, és hogy cégen belül „korlátozzák a szólásszabadságot”.

Válaszul Bosworth határozottan azt felelte: „Ha azon az állásponton vagy, hogy »az irányelveink mindegyike igenis tetsszen mindenkinek, és ha nem tetszik, akkor megengedhető a szivárogtatás«, akkor szerintem el kéne gondolkoznod azon a lehetőségen, hogy máshol dolgozz”.

Egy másik alkalmazott egyetértett abban, hogy a szivárgás nem volt produktív megoldás, de aggodalmát fejezte ki a munkavállalókkal való bánásmód miatt, és a helyzetet „arculcsapásnak” nevezte.

Bosworth így válaszolt: „Mondj fel, ha így érzel, komolyan mondom”, és értetlenségét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a dolgozókkal rosszul bánnának. Hozzátette: ha az alkalmazottak nem értenek egyet az irányelv-változásokkal, akkor vagy kereshetnek máshol állást, vagy továbbra sem értenek egyet, de rendesen elvégzik a munkájukat.

A vita rávilágított a Metán belül egyre növekvő feszültségre, amit az váltott ki, hogy az alkalmazottak egy része nehezen emészti meg a nemrégiben életbe lépett irányelv-változásokat és a tartalommoderációval kapcsolatos döntéseket. Több alkalmazott aggodalmát fejezte ki amiatt, mert szerintük a vezetőség mélyen hallgat a „transzfób/homofób irányelvekről”, és úgy érzik, a belső megbeszéléseken nem hallgatják meg a panaszaikat.

Korábban írtuk