A hétfőn megjelent interjúban Rob Bauer admirális, aki a NATO Katonai Bizottságának elnöke, elismerte, hogy a nyugati hatalmak „túlságosan optimisták voltak a 2023-as háborúval kapcsolatban”. Nyilvánvalóan Kijev ambiciózus terveire utalt, hogy áttörje az orosz védelmet és elérje a Krím-félszigetet, ami nem valósult meg.

Hirdetés

Bauer, aki 2017 és 2021 között a holland fegyveres erőket vezette, azt állította, hogy a Nyugat azt hitte, hogy „ha megadjuk az ukránoknak a szükséges lőszert és kiképzést, akkor győzni fognak”. Ugyanakkor óva intett attól, hogy „2024-ben túlságosan pesszimisták legyünk”, kijelentve, hogy a közelmúltbeli kudarcok ellenére Ukrajna szuverén nemzet marad.

Megjegyzései a múlt heti müncheni biztonsági konferenciát követik, amely nagyrészt Ukrajna katonai helyzete körül forgott. Az idei esemény merőben más volt, mint a 2023-as, írja a lap, azt állítva, hogy „az optimizmus… átfordult szüntelen borúlátásba”, amit súlyosbított az a felismerés, hogy Kijevnek sürgősen szüksége van jelentős lőszerszállítmányokra, amelyeket a Nyugat nehezen tud biztosítani.

A Politico vasárnap arról számolt be, hogy több tisztviselő arra használta fel a konferenciát, hogy ragaszkodjon ahhoz, hogy Ukrajna elveszíti a konfliktust, ha az USA nem hagy jóvá további 60 milliárd dolláros támogatást, amely jelenleg a Kongresszusban elakadt. Az intézkedést hónapok óta blokkolják a republikánusok, akik szigorúbb biztonsági intézkedéseket követelnek az Egyesült Államok déli határán.

Korábban írtuk

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják el az Orosz Hírek oldalán.