A közlemény szerint Ausztria, Belgium, Franciaország, Németország, Hollandia, Spanyolország, Svédország, Norvégia, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok illetékes hatóságai dolgozták fel a Fülöp-szigeteken gyermekeket szexuálisan kizsákmányoló bűnözői hálózatokkal kapcsolatos, tizenkét éven át tartó nyomozásból származó bizonyítékokat. A nyomozók több tízezer, gyermekek szexuális kizsákmányolásával kapcsolatos képet és videót, valamint mintegy 12 ezer bűnöző és ügyfeleik legkevesebb 10 millió online beszélgetését elemezték.

Hirdetés

A hatóságok a bűnözők és a felhasználók „digitális lábnyomait”, például csevegéseiket, tranzakciós adataikat, számítógépeik helyadatait és IP-címeit használják fel az emberkereskedő hálózatok felderítésére és számos gyermek megmentésére. Az azonosított gyerekek némelyike három-, illetve négyéves volt.

Az Europol tájékoztatása szerint a gyermekek szexuális kizsákmányolásának élő közvetítése egyre növekvő iparág a Fülöp-szigeteken és másutt. A bűnözők ezeket az anyagokat élő közvetítési platformokon keresztül teszik hozzáférhetővé. Az elkövetők, akik gyakran emberkereskedők is, olyan ellenőrzött ügyfélkört gyűjtenek, akik fizetnek azért, hogy élőben nézzék a gyermekek bántalmazását. Az ügyfelek gyakran a Fülöp-szigetekre utaznak, hogy maguk is részt vegyenek az áldozatul esett gyermekek bántalmazásában. A visszaélések titkosított online videokapcsolatokon keresztül történnek, kevés digitális bizonyítékot hagyva hátra, ami komoly nehézségeket okozott az online gyermekbántalmazás felszámolásán dolgozó nyomozóknak – tették hozzá.

Korábban írtuk