Moszkva egyetért az ukrajnai ellenségeskedések leállítására vonatkozó javaslattal, egyetért a tűzszünet ötletével, „de vannak árnyalatok”.

Hirdetés
  • Nem világos, hogy ki fogja elrendelni az ukrajnai ellenségeskedések beszüntetését, és mi lesz az ára;
  • Kijev az ideiglenes tűzszünetet kényszersorozásra és fegyverletételre használhatja fel, azt a kérdést kell megoldani, hogy ezt hogyan lehet ellenőrizni;

„Támogatjuk, de vannak árnyalatok. Mik ezek? Az egyik: mit fogunk kezdeni a Kurszki területen lévő körbezárt ukrán csoportosulással? Ha 30 napra beszüntetjük az ellenségeskedést, az mit jelent? Hogy mindenki, aki ott van, harc nélkül távozik, engedjük ki őket onnan, miután tömegesen követtek el bűncselekményeket civilek ellen? Vagy az ukrán vezetés parancsot ad nekik, hogy tegyék le a fegyvert?”

– kérdezte Putyin.

Oroszország a konfliktus befejezésének következő lépéseiről a „helyszíni helyzet” alapján fog tárgyalni.

Putyin nem zárta ki, hogy megvitassa Trumppal a tűzszünet gondolatát.

Ha az Egyesült Államok és Oroszország megegyezik az energetikai együttműködésről, akkor biztosítható lenne egy „gázvezeték” Európa számára.

Korábban írtuk

„Egyetértünk az ellenségeskedések leállítására vonatkozó javaslatokkal. De az előfeltétel az, hogy ez a tűzszünet olyan legyen, amely hosszú távú békéhez vezet, és a válság eredeti okait kezeli”

A különleges műveleti övezetben kialakult helyzetről

  • A harci övezetben a „terepen” a helyzet gyorsan változik;
  • Ukrajnának a helyszínen kialakult helyzet alapján tűzszünetet kell szorgalmaznia az amerikaiaknál;
  • Az orosz csapatok szinte minden területen előrenyomulnak;
  • A kurszki régióban a helyzet teljesen az orosz erők ellenőrzése alatt áll;
  • A kurszki határvidéket megszálló ukrán fegyveres csoport teljes elszigeteltségben van;
  • Az orosz hadsereg egyenként visszafoglalja a Szudzsa környéki településeket.

Az ukrán és az amerikai küldöttség kedden tárgyalt, ezt követően az amerikai kormányzat azonnali tűzszünetre szólított fel. Volodimir Zelenszkij hivatala közzétette Kijev és Washington közös nyilatkozatát a tárgyalások eredményeiről, amely megállapítja, hogy Ukrajna készen áll az amerikai javaslatra, amely 30 napos tűzszünetre vonatkozik, ez a felek megegyezésével meghosszabbítható. A dokumentumban az is szerepel, hogy az Államok azonnal visszavonja a hírszerzési információk megosztásának felfüggesztését, és folytatja az Ukrajnába irányuló fegyverszállítást. Donald Trump amerikai vezető azt mondta, hogy Kijev kész a teljes tűzszünetre, Washington most Moszkva reakciójára vár.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.