Részt vett a vatikáni nagypénteki misén JD Vance amerikai alelnök
Részt vett Vatikánban a nagypénteki misén DJ Vance amerikai alelnök. A lábadozó Ferenc pápa nem volt ott a szertartáson.A katolikus Vance, aki családjával utazott Olaszországba a húsvéti hétvégére, részt vett a Szent Péter-bazilikában a nagypénteki szertartáson, azon a napon, amikor a keresztények Jézus keresztre feszítésére emlékeznek. Az alelnök, aki 2019-ben vette fel a katolikus vallást, feleségével, Ushával és három kiskorú gyermekével érkezett a szertartásra.
A tüdőgyulladásból lábadozó Ferenc pápa orvosai tanácsára korlátozza nyilvános megjelenéseit. A katolikus egyházfő, aki tizenkét éves pápasága egyik fő kérdésévé a bevándorlókkal való törődést tette, élesen bírálta a Trump-kormányzatnak az amerikai bevándorlók milliónak kitelepítésére vonatkozó tervét. Vance a tervek szerint a Vatikánban szombaton hivatalos találkozót tart Pietro Parolin bíborossal, vatikáni államtitkárral. A pápa várhatóan nem vesz részt a találkozón.
Az amerikai alelnök a tervek szerint részt vesz a vasárnapi misén a Vatikánban. Az amerikai alelnök Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel találkozva pénteken Rómában kijelentette: optimista az Oroszországgal az ukrajnai háború lezárásáról folyó tárgyalások kapcsán. Olaszországi látogatása végeztével JD Vance Indiába utazik tovább. Narendra Modi indiai kormányfővel folytatandó tárgyalásain várhatóan nagy szerepet kap a vámtarifák kérdése.
