Fotó: shutterstock.com (archív)
Hirdetés

Scholz vasárnap Berlinben élesen bírálta Roderich Kiesewetter Bundestag-képviselőt, amiért „alaptalan” és „mélységesen helytelennek” nevezett pletykákat terjesztett egy lehetséges találkozóról. A kancellár a megjegyzéseket szociáldemokrata pártja (SPD) vezetőségi ülése előtt mondott beszédében tette.

Kiesewetter, az ellenzéki Kereszténydemokrata Unió (CDU) tagja szombaton az X közösségi médiaplatformon azt állította, hogy Scholz február 23-a előtt Moszkvába látogathat. Azt is felvetette, hogy márciusra tervezik Putyin és Donald Trump amerikai elnök találkozóját.

A posztja vasárnap estére már nem volt elérhető az X-en.

Steffen Hebestreit német kormányszóvivő „teljesen kitaláltnak” és „rosszindulatúnak” minősítette Kiesewetter állításait.

Korábban írtuk

„Nincs semmilyen megfontolás egy ilyen útra, egyáltalán nem lenne értelme” – mondta a szóvivő a RedaktionsNetzwerk Deutschlandnak (RND). Hozzátette azt is, hogy a német kormány jogi lépéseket készít elő az állításokra válaszul.

Matthias Miersch, az SPD főtitkára felszólította Kiesewettert, hogy törölje a posztot és kérjen bocsánatot. „Kiesewetter tweetje egyértelműen sérti a méltányossági megállapodást” – mondta Miersch, utalva arra a paktumra, amelyet a legnagyobb német pártok – SPD, CDU, Zöldek és FDP – decemberben írtak alá a tisztességes választási kampány fenntartása érdekében – számolt be az RND. Miersch felszólította Carsten Linnemannt, a CDU főtitkárát, hogy lépjen közbe.

A Kreml szintén elutasította az állításokat. Dmitrij Peszkov szóvivő vasárnap a TASZSZ hírügynökségnek azt mondta, hogy „jelenleg nincsenek ilyen tervek”, válaszul a Putyin és a német, illetve amerikai vezetők közötti esetleges magas szintű tárgyalásokra vonatkozó kérdésekre.

Scholz legutóbb 2022. február 15-én találkozott személyesen Putyinnal a Kremlben, néhány nappal az ukrajnai konfliktus kiéleződése előtt. Legutóbbi, Scholz által kezdeményezett kommunikációjuk november 15-én volt, telefonon keresztül.

Az elmúlt hónapokban egyre több találgatás látott napvilágot az Oroszország és Ukrajna közötti ellenségeskedések lehetséges megoldásairól, beleértve a tűzszünet, illetve a befagyasztott konfliktus lehetőségét. Ezek a megbeszélések Trump megválasztását követően nyertek lendületet, aki kifejezte szándékát a háború gyors befejezésére – írja az Orosz Hírek.