Sok német pékségben már sötétben kell megvásárolni a kenyeret
Brüsszelt teljesen hidegen hagyják az Oroszország elleni szankciók európai gazdasági és társadalmi következményei. Az esetleges újabb szankciók, illetve a kérdés folyamatos lebegtetése tovább súlyosbítja a jelenlegi európai energiakáoszt, drasztikus energiaárakat és inflációt generál. Németország esetében is egyre drámaibbak a következmények, amelyeket tovább súlyosbítanak az ideológiavezérelt berlini politikusok szakmai érveket nélkülöző energetikai ötletei – írja cikkében az Origo.
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/sok-nemet-peksegben-mar-sotetben-kell-megvasarolni-a-kenyeret-585983/
Németország már jelenleg is szenved a brüsszeli szankciók következményeitől – a drámai energiaköltségektől és az immár tragikus energiahiánytól – miközben aggasztó jelentések érkeznek a nagyvállalatok fizetésképtelenségéről – számol be a portál.
Hirdetés
Egyes ipari vállalatok kénytelenek voltak leállítani a termelésüket, illetve drasztikusan csökkentették azt a sokkoló energiaköltségek miatt. Döntően a középvállalatok szenvednek, de az acélgyártó nagyvállalatok is érintettek.
A szövetségi kormány gázilletéke tovább fogja rontani a helyzetet
Az ArcelorMittal, a világ első számú acélgyártója ideiglenesen leállítja két üzemét (Bréma, Hamburg) a robbanásszerűen növekvő energiaköltségek miatt. A cég vezérigazgatója a leállásokkal összefüggésben kiemelte, hogy a magas gáz- és villamosenergia-árak súlyosan visszavetik a versenyképességüket. Emellett a szövetségi kormány gázilletéke tovább fogja rontani a helyzetet. Néhány hónapon belül megtízszereződött a gáz- és áramár, ezért a vállalat vezetője sürgős politikai beavatkozást kért.
Nem csak Németország szenved
A Bloomberg szerint az alumíniumgyártó üzemek bezárása is küszöbön áll. Európa legnagyobb alumíniumkohója, a francia tulajdonban lévő Aluminium Dunkerque Industries ezen a héten megkezdte a termelés 22 százalékos csökkentését. Ez a válasz a drámai villamosenergia-árakra. A láncreakció elindult, az energiaválság vége pedig még nem látszik.
Németország esetében már évek, évtizedek óta azt láthatjuk, hogy a klíma- és energiapolitikai döntések politikai és nem szakmai alapon születnek. Az új német kormánykoalíció azt a célt tűzte ki, hogy a leállított szén- és atomerőművek helyét gázerőművek fogják átvenni, hiszen önmagában a nap- és szélerőművek ellátásbiztonságot nem tudnak garantálni.
Nem adták meg a szükséges engedélyeket az Északi-Áramlat-2 üzemeltetéséhez
Németország az orosz-ukrán konfliktus előtt, már tavaly elkezdte az orosz földgáz démonizálását azzal, hogy a tavaly szeptemberre elkészült és üzemkész Északi Áramlat-2 földgázvezeték-rendszer üzemeltetéséhez nem adta meg a szükséges engedélyeket. Ezt az ukrán-orosz konfliktus kitörését követően megfejelte azzal, hogy további szankciókat vetett ki.