Telefonon tárgyalt az amerikai és az orosz külügyminiszter
A február 18-ai, rijádi találkozón elért megállapodások végrehajtásának konkrét aspektusait vitatta meg telefonon Szergej Lavrov orosz és Marco Rubio amerikai külügyminiszter – közölte honlapján vasárnap az orosz diplomáciai tárca.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/telefonon-targyalt-az-amerikai-es-az-orosz-kulugyminiszter-965781/
A moszkvai tájékoztatás szerint a szombaton az amerikai fél kezdeményezésére történt kapcsolatfelvétel során Rubio tájékoztatta Lavrovot a Vörös-tenger térségében a húszi erők elleni megindított katonai műveletről. Az orosz külügyminiszter hangsúlyozta az erő alkalmazásának azonnali beszüntetésének szükségességét, annak fontosságát, hogy az összes fél kezdjen politikai párbeszédet a további vérontást kizáró megoldás megtalálása érdekében.
Hirdetés
A felek megállapodtak a kapcsolattartás folytatásában.
Kapcsolódó cikkünk
Hirdetés
Hirdetés
