Terjed az antiszemitizmus Európában, Németország és Franciaország vezeti a listát
A bevándorló muszlimok általában erősen antiszemita beállítottságúak. Ez derül ki a Berlini Műszaki Egyetem Antiszemitizmus-kutató Központja (ZfA) által korábban készített tudományos elemzésből – ismerteti a Magyar Nemzet.»Tod den Juden! Tod Israel!«
— Schlanggl ⚫️🖤🇩🇪🇺🇦🇺🇸🤍💙💛🥨🍻 (@i_iangg) April 10, 2023
Berlin am 08.04.𝟮𝟬𝟮𝟯 – Fast 80 Jahre nach Ende des #Holocaust
Das ist unfassbar und mit Worten nicht zu beschreiben 🤬
Die Menschen gehörten umgehend des Landes verwiesen und mit einem Wiedereinreiseverbot belegt. pic.twitter.com/dxOeclMgPx
A ZfA az elmúlt tíz év meglévő tanulmányait értékelte, az eredmény pedig egyértelmű: az iszlám uralta országokból érkező minden második bevándorló antiszemita világnézetű.
Az Integrációs és Migrációs Szakértői Tanács már 2022-ben kongatta a vészharangot; az akkori adatok szerint a németek 11,3 százaléka értett egyet a zsidóellenes sztereotípiákkal. A török migrációs hátterűek körében ez az arány 50,2 százalék volt.
Hasonló kép rajzolódik ki az Izraellel kapcsolatos zsidóellenes attitűdök esetében is, ami erős különbségeket mutat a németek és a bevándorlók között. Vagyis a zsidógyűlölet, bár eddig is jelen volt Németországban, a migrációs hullámok kezdete óta öltött drámai mértéket, és egyfajta importcikk lett.
A németországi zsidóság élete 2015 óta változott meg jelentősen, amikor több százezer migráns érkezett az iszlám kulturális területről Németországba. Malca Goldstein-Wolf zsidó aktivista szerint a muszlim zsidógyűlölet jelenti a legnagyobb veszélyt a németországi zsidó életre. Viszonylagosan jóval kevesebb az erőszakos jobboldali szélsőséges, de vannak muszlimok tömegei, akik nem félnek fizikailag megtámadni a kipát viselő zsidókat, és teljesen gátlástalanul élik ki a zsidógyűlöletüket.
Az európai országok közül Franciaországban van a legnagyobb létszámú zsidó közösség, nagyjából hatszázezer fővel, és a fentiek ellenére mégis ott érezhetik magukat legkevésbé biztonságban a zsidó vallásúak – írja a Jewish Policy Research kutatóintézet felmérésére hivatkozva a Magyar Nemzet.
Az eredményeket tekintve minél alacsonyabb helyezést ér el egy ország, annál rosszabb a helyzet az antiszemitizmusban.
A felmérés összes szempontját egybe véve Franciaország a tizedik helyen végzett a tizenkét ország közül, messze lemaradva az első helyet megszerző Olaszország mögött. A cikkből az is kiderül, hogy Magyarország lett a második a listán, míg a legutolsó helyen Belgium szerepelt.
Ami a zsidó közösség tagjainak biztonságát illeti, Franciaország az utolsó helyen végzett, itt aggódnak a leginkább a biztonságukért a zsidó vallásúak, ebben a kategóriában az első helyet Dánia szerezte meg.
A legmegdöbbentőbb zsidóellenes bűncselekmény 2015-ben történt Franciaországban, amikor január 9-én a Hyper Cacher nevű párizsi élelmiszerboltban az állig felfegyverzett terrorista, Amedy Coulibaly négy embert meggyilkolt, további tizenhét személyt pedig túszul ejtett.
A további részletekről a Magyar Nemzet oldalán olvashatnak.