Traktorok lepték el London belvárosát, a brit gazdák is utcára vonultak
Több mint száz mezőgazdasági nagygép gördült el a parlament épülete mellett – írja a Mandiner.Londonban is megjelentek a traktorok a belvárosban: így tiltakoztak a gazdálkodók az Egyesült Királyság fővárosában az élelmiszertermelés támogatásának elmaradása miatt – ismerteti a Mandiner.
Korábban Franciaországban, Németországban, Spanyolországban is utcára vonultak a gazdák, nagyvárosokat bénítottak meg akciókkal. Ezúttal az angolok kívánták felhívni a figyelmet a problémákra, a szervezők szerint az olcsó élelmiszerimport és a nem támogató politika ugyanis veszélyezteti az Egyesült Királyság élelmezésbiztonságát.
Farmers protesting Britain’s food security are driving through Central London.
— PoliticsJOE (@PoliticsJOE_UK) March 25, 2024
They blame politicians, and say we are facing the end of British farming. pic.twitter.com/vSDqrD4xcE
A brit lobogó alatt közlekedő traktorok London belvárosán haladtak keresztül, ahol olyan jelszavakat skandáltak, mint „Mentsük meg a brit gazdálkodást” és „Nincs gazdálkodás, nincs élelmiszer, nincs jövő”.
„A gazdálkodás tele van kockázatokkal, amelyek évről évre felerősödtek a klímavészhelyzet, az ukrajnai háború és a Brexit miatt. A kutatások azt mutatják, hogy a közvélemény támogatja a brit mezőgazdaságot és az élelmiszereket, meg akarja őrizni magas élelmiszer-előírásainkat, és támogatni akarja a helyi termelőket. Radikális változásra van szükségünk a politikában, és sürgősen ki kell lépnünk ezekből a szörnyű kereskedelmi megállapodásokból, amelyek megtizedelik a brit élelmiszereket”
– mondta a Save British Farming kampánycsoport alapítója, Liz Webster.
IT'S HAPPENING
— PeterSweden (@PeterSweden7) March 25, 2024
Huge numbers of tractors are now arriving in central London outside Parliament Square.
The farmers protests are continuing 🚜🚜🚜pic.twitter.com/RAbe1CELWN
Mark Spencer mezőgazdasági miniszter bejelentett néhány új intézkedést, amelyek korlátozzák a termelésből kivonható, és meghatározott környezetvédelmi programokba bevonható földterületek mennyiségét.
„A brit mezőgazdaság a brit kereskedelem középpontjában áll. A tárgyalásaink során minden megállapodásban előtérbe helyezzük a mezőgazdaságot, az új exportlehetőségeket, megvédve az Egyesült Királyság élelmiszer-szabványait és felszámolva a piacra jutás akadályait”
– hangsúlyozta Spencer.
A Mandiner beszámolóját ITT olvashatják.