Fotó: ShutterStock.com/Derek Robbins
Hirdetés

Az AFP hírügynökség a baltimore-i Johns Hopkins egyetem helyi idő szerint szerda este 8.30-kor megjelent összesítése alapján jelentette, hogy az elmúlt napon minden eddiginél több, 3927 ember halt meg a vírusfertőzés okozta betegségben, és ezzel 341 845-re nőtt a halálesetek száma. A fertőzöttek száma 189 671-el nőtt 24 óra leforgása alatt, és lassan közelít a húszmillióhoz. A 19 milliós határt vasárnap lépte át a fertőzöttek száma. Az Egyesült Államokat India követi 10,2 millió fertőzöttel.

Anthony Fauci főinfektológus, az amerikai allergológiai és fertőző betegségek országos intézetének igazgatója a minap azt mondta, tart attól, hogy az Egyesült Államokban még csak most jön a járvány neheze. Eddig közel 2,8 millió ember kapta meg az első vakcinát, de a jelenlegi oltási ütemmel nem lehet mérsékelni a fertőzéses esetek rohamos növekedését.

A január 20-án elnöki hivatalába lépő Joe Biden is arra figyelmeztetett kedden, hogy amennyiben ilyen ütemben folytatódik az oltási kampány, évekbe telhet, mire minden amerikai megkapja a vakcinát. Biden azt tűzte ki célul, hogy hivatali idejének első száz napja alatt százmillió embert oltanak be a 330 milliós országban, ehhez azonban naponta egymillió oltást kell beadni, ötszörösére-hatszorosára növelve a vakcináció mostani tempóját.

Közben a kanadai egészségügyi minisztérium is rekordmértékű járványügyi adatokkal szolgált szerdán: egy nap leforgása alatt 7476 új fertőzéses esetet regisztráltak, többet mint valaha. Ezzel 572 982-re nőtt a fertőzöttek száma. Az eddigi napi rekord közel hétezer fertőzött volt. Kanadában eddig 15 472 ember halt bele a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe. December 14-én vette kezdetét az oltási kampány a Pfizer amerikai vállalat által kifejlesztett vakcinával, és december 24-e óta érkezik az országba a Moderna oltása.

Korábban írtuk