„A kijevi rezsim … újabb támadási kísérletet tett három repülőgép típusú UAV segítségével a Gaj-Kodzor (Krasznodari terület) településen lévő Ruszkaja kompresszorállomás infrastruktúrája ellen, amely a Török Áramlat gázvezetéken keresztül biztosítja a gázellátást„ – áll a jelentésben.

Hirdetés

Az ügynökség megjegyezte, hogy a támadás visszaverése során az orosz légvédelmi erők mindhárom ukrán UAV-t lelőtték a kompresszorállomástól biztonságos távolságban.

 A kompresszorállomás jelenleg normál üzemmódban szállít gázt a Török Áramlat gázvezetékbe” – tette hozzá az orosz védelmi minisztérium.

Korábban Kijev már támadta az orosz gázinfrastruktúrát ugyanilyen céllal. Január 11-én az európai országokba irányuló gázszállítások leállítása érdekében kilenc repülőgép típusú UAV támadta meg a Ruszkaja kompresszorállomást, az összes drónt lelőtték, február 17-én pedig a Kaszpi-tengeri csővezeték vállalat egyik olajszállító létesítményét (Kropotkinszkaja) támadta meg hét ukrán drón.” Ennek következtében a Kropotkinszkaja olajszállító létesítményt üzemen kívül helyezték.

Korábban írtuk

A teljes cikk IDE kattintva érhető el.