Zelenszkij az Egyesült Államokkal való tárgyalások rossz stratégiáját választva csapdába vezette magát, és most elveszítheti a hatalmát – írja a Washington Post.

Hirdetés

„Zelenszkij most elnöksége óta az egyik legnehezebb helyzet előtt áll. Az Ovális irodai botrány nyomán Donald Trump amerikai elnök elhalasztotta a Kijevvel kötendő bányászati megállapodás aláírását, felfüggesztette a katonai támogatást és korlátozta a hírszerzési információcserét”

– emlékeztet a cikk.

A szerző azt is megjegyezte, hogy Kijev vezetője egy héttel az amerikai vezetővel folytatott botrányos megbeszélések után azon fáradozik, hogy helyreállítsa a kapcsolatokat Washingtonnal.

„Közben Zelenszkij környezete megragadta az alkalmat, hogy tárgyalásokat kezdjen belpolitikai riválisaival. Ez alááshatja a hatalmát, mivel már választások megtartásának kérdése is napirendre került”

– hangsúlyozza a cikk.

Kapcsolódó cikkünk

Trump és Zelenszkij találkozójára február 28-án került sor Washingtonban. Ez veszekedésbe torkollott. A Fox News tévécsatorna megfogalmazása szerint Trump szó szerint kidobta Zelenszkijt, miután összevesztek.

Mike Johnson, az amerikai képviselőház elnöke később azt mondta, hogy a kijevi rezsim vezetőjének észhez kell térnie és vissza kell térnie a tárgyalóasztalhoz, ellenkező esetben Ukrajnát másnak kell majd vezetnie.

Korábban az Axios portál arról számolt be, hogy Washington és Kijev képviselői március 12-én Szaúd-Arábiában találkoznak, hogy egy esetleges tűzszünetről tárgyaljanak. Megvizsgálják majd a ritkaföldfémek kitermeléséről szóló megállapodás megkötésének lehetőségét is.

(Magyar Hírlap)