Fotó: MTI/Bruzák Noémi (archív)
Hirdetés

Magyar Péter politikai karrierjének kezdetén kijelentette, hogy viszolyog minden idős embertől, ezért az ő kormányában nem lesz negyven évesnél idősebb ember.

Surányi György volt bankelnök és Petschnig Mária Zita „közgazda” a tizenharmadik havi nyugdíj megszüntetése mellett kardoskodott.

Simonovits András szakértő egyenesen a nyugdíjak csökkentéséről és megadóztatásáról vizionált.

Az i-re a pontot azonban Bokros Lajos, a Horn-kormány csomagküldője tette fel. A nyugdíjkorhatár 70 évre való emelését ígéri valamint azt, hogy aki „nem dolgozott eleget”, annak, ha él még, húsz év után vonják meg a nyugdíját.

Dino Buzzati Hajtóvadászat öregekre című disztópiájában gyors és kíméletes halált szán az államhatalom az időseknek, hogy létükkel ne terheljék a társadalmat.

Bokrosban nincs ennyi emberség. Megalázó és hosszú agóniát szán az aggoknak. Neki minden ízét áthatja a Tisza-féle baloldali eszme.