Hirdetés

A cikket egy „olvasói fotóval” illusztrálták, amiről azonban egy képkeresés után kiderül: valójában a Deutsche Welle 2012-es videójából származik.

Fotó: Demokrata-montázs, képernyőkép

Az álhírt számos ellenzéki propagandalap átvette, többek között a HVG, a 444 vagy a 24.hu. Sőt, a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő hazugságot Magyar Péter is terjesztette közösségi oldalán.

A hírt azóta a Kormányzati Tájékoztatatási Központ és a Budapest Airport is cáfolta.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ szerint fake news, hogy Magyarországra érkezett Bassár el-Aszad, és ők is megjegyezték, hogy a Magyar Hang álhíréhez használt fotó egy 2012-es cikkből való.

Budapest Airport pedig leszögezte: a repülőtér nem fogadott és nem is szolgált ki szír felségjelzésű gépet.

Korábban írtuk

Azt írták, határozottan visszautasítják a Magyar Hang felületén december 8-án megjelent cikk tartalmát.

Felhívták a figyelmet arra, hogy az ilyen típusú megszólalások és híresztelések képesek arra, hogy aláássák az általános bizalmat a Budapest Airport iránt és felszólították a Magyar Hang szerkesztőségét, azonnal vonják vissza a hamis információk alapján megjelent cikket.

A lap azóta elismerte, hogy „a vasárnap éjjel napvilágot látott, szíriai utasszállítót ábrázoló kép nem az elnököt menekítő járatot ábrázolja” és elnézést kért olvasóitól. Magyar Péter azonban továbbra sem hajlandó beismerni, hogy hazugságot terjesztett, nem kér elnézést, 10.54-kor csak ennyivel egészítette ki posztját:

„Frissítés: közben már sűrűn cáfolja a szír gép érkezését az Orbánék által megvásárolt Budapest Airport…”

Mindenesetre a hazánk biztonságát is veszélyeztető álhír terjesztésének remélhetőleg lesz következménye.