Hirdetés

És ilyenkor nem szakad le az ég: „a demokrácia több, mint a többség diktatúrája”. Ezt egy német szabaddemokrata politikus, Jens Brandenburg mondta ijedtében, amikor megtudta, hogy a magyar kormány népszavazást ír ki a gyermekek védelmében.

Brandenburg úr nyilván attól ijedt meg, hogy a magyarok többsége, amint jól sejti, messzemenően egyetért a gyermekek védelmével. Ezért aztán hülyeségeket beszél.

Több mint fél évszázadot nyomtunk le a kommunista diktatúrában, amit lánykorában, amikor még a kommunisták őszinték voltak, proletárdiktatúrának neveztek. Ne menjünk most bele abba, az úgynevezett proletárok mennyire látták a hasznát annak, hogy névleg ők uralkodtak a többség fölött (semennyire). Ami a lényeg, a létező szocializmus, illetve ahogy szemérmesen nevezte magát, a népi demokrácia vitathatatlanul a kevesek, a párttitkárok rendjének diktatúrája volt. Ennek megfelelően az országgyűlési választások az egypártrendszerben, ahol egy jelöltből egyet lehetett és kellett választani, a demokrácia megcsúfolásai lettek.

Mi éppen ezért a rendszerváltáskor jól tudtuk, hogy a „demokrácia több, mint a kisebbség diktatúrája”, sőt azt is, hogy a többségi akarat soha nem tud diktatúrává torzulni, ugyanis a többség, vagyis a nép túlnyomó része hosszú távon nem viseli el a hibákat és a torzulásokat, és korrigál. A következő országgyűlési vagy helyhatósági választáson. Így működnek a polgári demokráciák kezdettől fogva. Magyarországon is. Ellentétben a kevesek uralmával, ami hosszabb távon csak diktatúrával tartható fönn.

Korábban írtuk

Aki a többségi akaratot diktatúrának látja, mi több, miként a szintén német zöldpárti Hannah Neumann kijelentette, aki szerint a kisebbségi jogokról nem dönthet a többség, az a demokrácia létét tagadja, ugyanis az athéni demokrácia óta ez a társadalmi berendezkedés bizonyult a legéletképesebbnek és a legigazságosabbnak. És bizony ebből az is következik, hogy a kisebbségről szükségképpen mindig a többség dönt, hiszen a kisebbség is része az egésznek.

Egyébiránt pontosan így működik az Európai Unió legfőbb hatalmi szerve, az Európai Parlament is. Amelyik most többségi akarattal kívánja megbüntetni Magyarországot, mivel ellenállunk azon törekvésüknek, hogy a gyermekeinket megrontsák. De ebből nem az következik, hogy az Európai Parlament a „többség diktatúrája” lenne, bár közel áll hozzá, hanem csak az, hogy ebben a többségben túl sok szar ember hoz szar döntéseket.

Szükségesnek látszik ezért a következő európai parlamenti választásokon minél több jó embert juttatni a parlamentbe.