Több tízmilliós befektetéshez juthatnak az MVM EDISON startup verseny nyertesei
Rekordszámú, több mint 260 beérkezett pályamunka közül kiválasztott nyolc döntős csapat közül hirdetett győzteseket a szakmai zsűri az MVM EDISON startup versenyen. A legjobbnak választott első három helyezett csapat akár 50 millió forint értékű magvető befektetéshez juthat az MVM Csoporttól.
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/gazdasag/tobb-tizmillios-befekteteshez-juthatnak-az-mvm-edison-startup-verseny-nyertesei-389319/
Hirdetés
Autózás helyett Ethicoinnokkal kerékpározásra ösztönző applikáció, sharing economy-n alapuló házhoz szállító szolgáltatás, valamit egy, a komposztálás új módját megteremtő innováció is szerepel az ötödik MVM EDISON startup verseny nyertesei között. A program története során – az idei versenyt is beleszámítva – már több mint 700 pályázat került a zsűri asztalára, az öt év döntőiben szereplő 32 csapat egy egyedi mentorprogramban vett részt, a dobogóra pedig 13 nyertes csapat álhatott az elmúlt fél évtizedben. Idén már két projektérettségi fázisban, számos újragondolt kategóriában – többek közt az iparág jövőjét meghatározó megoldások, fintech-fejlesztések, vagy a jövő otthonait, városait forradalmasító ötletletek –, valamint nemzetközi nevezési lehetőség mellett jelentkezhettek a csapatok.
„A világban történt változások, illetve a piaci környezet folyamatosan új kihívások elé állítja a legnagyobb vállalatokat is. Az elmúlt időszakban fel kellett készülnünk arra, hogy akár napok alatt megváltozhatnak trendek, ez pedig azonnali reakciókat kíván. Ma minden eddiginél fontosabb, hogy felkutassuk az innovatív eszközöket, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak az energiaellátás és a vállalati működés hatékonyságának növeléséhez” – emelte ki az eseményt megnyitóbeszédében Bertalan Zsolt, az MVM Energetika Zrt. csoportszintű technológiai innovációs igazgatója.
Az idei döntőbe jutott nyolc csapat egy intenzív, két hónapos képzésen vehetett részt, amelyen az MVM Csoport inkubátorcége, a Smart Future Lab Zrt. szakértői nyújtottak támogatást abban, hogy az ötlet fázisnál tartó projektek befektetésre érett, „startup-ready” termékké, szolgáltatássá nőhessék ki magukat. Az érettebb fázisban jelentkező csapatok pedig a MVM Csoporttal lehetséges együttműködés koncepcióját prezentálták a zsűri előtt. A két eltérő érettségi fázisban versenyző csapatokat külön díjazták. A ötlet fázisban három, míg az érettebb fázis kategóriában egy győztes hirdetett a szakmai zsűri.
Az elmúlt évhez hasonlóan idén is az online térben megrendezett döntő ötlet fázis kategóriájában az első helyen az autózás helyett kerékpározásra ösztönző applikációt kínáló Ethicoin végzett, a csapattagok ötmillió forint támogatásban részesültek. A második helyezett az Tourmix csapata lett, sharing economy-n alapuló házhoz szállító szolgáltatásukkal, ők hárommillió forint támogatást kaptak. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a GreenIT csapata állhatott fel, akik a komposztálás új módját megteremtő innovációjukkal érdemelték ki az egymillió forint jutalmat. Az érettebb fázisban járó megoldások közül a Labshare ipari validációs tesztek „Airbnb-jeként” szolgáló platformja bizonyult a legjobbnak, így ők ötmillió forint támogatásban részesültek.
A zsűri tagja volt Bertalan Zsolt, az MVM Energetika Zrt. csoportszintű technológiai innovációs igazgatója, Dr. Tomaj Balázs, az MVM Energetika Zrt. ügyfél vezérigazgató-helyettese, Sitányi László, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány szakmai és gazdasági vezetője, Dr. Hajnal Tamás, a Széchenyi Alapok Zrt. vezérigazgatói tanácsadója, valamint Répássy Zsuzsanna Réka, az ittaSzezon.com alapítója.