Csak a többlethalálozás adatait lehet összehasonlítani
Az egyes országokban használt eltérő szabályok miatt egymásnak ellentmondó adatok jelennek meg a koronavírus-járvány áldozatainak számáról, ezért még az uniós országok statisztikái sem hasonlíthatók össze automatikusan. A baloldali ellenzék ennek ellenére a statisztikákat is politikai fegyverként használja a kormány ellen, és ezzel a magyar szakemberek szakértelmét is leértékeli. A Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában Bauer Béla szociológussal beszélgettek a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos témákról, a magyar társadalom egészségügyi állapotáról.
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/magyarorszag/csak-a-tobblethalalozas-adatait-lehet-osszehasonlitani-374921/
Hirdetés
Eltérő szabályok szerint határozzák meg az egyes országokban a koronavírus-járvány áldozatainak számát. Magyarországon a legszigorúbb módszertant alkalmazzák, hazánkban minden elhunyt a járvány áldozatának számít, ha fertőzött volt, függetlenül attól, hogy ténylegesen miben halt meg. Sok országban viszont csak azok a halottak számítanak a koronavírus áldozatainak, ahol nem találnak más halálokot. Az eltérő módszertan miatt tehát még az uniós országok statisztikái sem hasonlíthatók össze automatikusan.
„Az elmúlt öt év halálozási statisztikái alapján Magyarország azon országok közé tartozik, ahol nincs kiugró többlethalálozás”
– mondta el a műsorban Bauer Béla.
A teljes cikket ide kattintva olvashatja, ugyanitt a beszélgetés felvételét is meghallgathatja.
Korábban írtuk
Hirdetés
Hirdetés