Az Alapjogokért Központ idén is megrendezi a CPAC Hungary-t, amelynek főszónoka Orbán Viktor miniszterelnök lesz
Elérkezett a patrióták kora
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója és Matt Schlapp, a CPAC Foundation elnöke sajtótájékoztatót tartottak, ahol bejelentették a negyedik CPAC Hungary rendezvény időpontját.Az Alapjogokért Központ május 29-én és 30-án Budapesten rendezi meg a negyedik CPAC Hungary-t, amelynek fő szónoka Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor lesz.
„A patrióták kora elérkezett”
– jelentette ki Szánthó Miklós, majd kiemelte, hogy a magyar jobboldal vezetésével Európában fogtak össze a patrióták, míg Amerikában Donald Trump vezetésével arattak a republikánusok elsöprő győzelmet. Szerinte a szuverenista, szabadságszerető és békepárti erők egyre nagyobb többségbe kerülnek, de még nagy feladat áll előttük: újra naggyá kell tenni a Nyugatot. A CPAC Hungary célja, hogy kiálljon az eredeti és igazi Nyugat mellett. Szánthó Miklós emlékeztetett arra, hogy 2022-ben a rendezvény az „Isten, haza és család” jelszava mellett állt ki, 2023-ban nemet mondtak a migrációra, a gender ideológiára és a háborúra, tavaly pedig megalakították a békepárti és antiglobalista erők koalícióját, és megkezdték a woke-talanítást Brüsszelben és Washingtonban.
Szánthó szerint 2025-ben a tét nagyobb, mint valaha. Donald Trump második elnökségével új világ köszönt ránk, és egy világrendszerváltás korszakát éljük.
„A Nyugat dominanciája és politikai ereje megkérdőjeleződött, mivel a korrupt liberális elit elárulta mindazt, ami a Nyugatot naggyá tette. Az emberek fellázadtak az újracsomagolt szocializmus ellen, és a jobboldal felemelkedik Európában”
– fogalmazott Szánthó Miklós, aki szerint a siker csak akkor lehet teljes, ha a változás hullámai az Atlanti-óceán két oldaláról összeérnek, és eljön a patrióták kora.
Matt Schlapp, a CPAC Foundation elnöke felvázolta, hogy az amerikai iskolákban 62 gender létezését tanították, valamint azt, hogy Amerika rasszista ország és globálisan gonosz, az egyetemeken pedig fokozódott az Izrael-ellenesség. Schlapp szerint az európaiak joggal vélték úgy, hogy Amerika megőrült, pedig az amerikai nép nem osztotta ezeket a nézeteket. Hangsúlyozta, nem Amerika vált woke-ká, hanem puccskísérlet történt a nép ellen, de szerinte Donald Trump győzelmével az ország új irányt vett, az új elnök a józan ész politikáját követi. Beszélt arról is, hogy Orbán Viktor volt az első vezető a világon, aki felszólalt a globalizmus és a fenti jelenségek ellen, ami bátorított más konzervatív vezetőket is.
Matt Schlapp újságírói kérdésre válaszolva kifejtette, személyesen beszélt az elnökkel, aki nagyra tartja nemcsak Orbán Viktort, hanem a magyar minisztereket is, a magyar és az amerikai vezetők jó hatással vannak egymásra, Donald Trump meghallgatja Orbán Viktor kéréseit, közösen ellen tudnak állni a globalizmusnak, és a brüsszeli bürokratáknak. Hozzátette, az amerikaiak politikai zarándokokként érkeznek Magyarországra, ahol nincs bűnözés, majd megemlítette, hogy Donald Trump az amerikai nagyvárosokat is újra naggyá teszi.
A Demokrata kérdésére, miszerint hogyan változtatja meg hazánk és Brüsszel viszonyát Donald Trump győzelme, Szánthó Miklós úgy válaszolt, hogy Donald Trump hivatalba lépésével egy új világ köszöntött be, amit Brüsszelben láthatóan nem realizáltak, vagy nem akarnak tudomásul venni, azonban a valóság független a brüsszeli deep state ideológiájától. Kiemelte, a korábbi baloldali washingtoni támogatás megszűnt, és ez megingatta a brüsszeli erőközpontokat.
„Legyen szó háborúról, migrációról vagy határvédelemről, Brüsszel eddig azért volt magabiztos, mert tudták, hogy Joe Biden vagy korábban Barack Obama mögöttük állnak. Az ideológiai nézeteik azonosak voltak, és Brüsszel végrehajtotta, amit Washington diktált. Az elmúlt két hétben azonban a Fehér Ház intézkedései alapján világossá vált, hogy az új Fehér Ház és Donald Trump nézetei nem egyeznek meg Ursula von der Leyen és Manfred Weber nézeteivel. Az EU-t és az Európai Parlamentet domináló politikai garnitúra, amelynek része a baloldali magyar ellenzék is, még nem vette észre ezt a változást. Hamarosan azonban nyilvánvalóvá válik, hogy Brüsszelnek alkalmazkodnia kell az új helyzethez, vagy még nyilvánvalóbb lesz, amit Henry Kissinger egykori amerikai külügyminiszter mondott, hogy az amerikai elnöknek Budapestet kell felhívnia, ha Európáról akar tárgyalni”
– fejtette ki kérdésünkre Szánthó Miklós, majd emlékeztetett arra, hogy Donald Trump választási győzelme után az egyik első európai vezető, akit felhívott, Orbán Viktor volt.