Hűtlen kezelés miatt indulhat nyomozás Korányi Dáviddal szemben
A rendőrség hűtlen kezelés gyanújával indíthat eljárást azzal a botránnyal összefüggésben, hogy Karácsony Gergely főpolgármester volt tanácsadója, Korányi Dávid több külföldi utazását is a fővárosi adófizetők állhatták – értesült a Magyar Nemzet.A BRFK-nak küldték meg azt a feljelentést, amit a közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István tett a Fővárosi Főügyészségen azután, hogy nemrég kiderült: bár a főpolgármesteri hivatalba egy idő után szinte egyáltalán nem járt be Korányi Dávid, Karácsony Gergely tanácsadója több útját így is a fővárosi adófizetők állhatták. Ráadásul ezek az utak egyáltalán nem kapcsolódtak Korányi tanácsadói feladataihoz – ismerteti a Magyar Nemzet.
Mindezek miatt fordult Tényi István költségvetési csalás gyanújával a Fővárosi Főügyészséghez. A főügyészség a feljelentést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságára tette át, a NAV pedig az iratok áttanulmányozása után úgy döntött, hogy nincs hatásköre eljárni.
A Magyar Nemzet birtokában lévő NAV-határozatban ezt azzal indokolták, hogy a Korányi-ügyben nem a költségvetési csalás, hanem a hűtlen kezelés, illetve más vagyon elleni bűncselekmény elkövetésének egyszerű gyanúja merül fel. A feljelentést ezért a hatáskörrel rendelkező BRFK-nak küldték tovább, így ők dönthetnek arról, indítanak-e nyomozást.
A főpolgármester egykori bizalmasa kapcsán – az utazásain kívül – azt is fontos megjegyezni, hogy korábban az országgyűlési kampányban és még azt követően is komoly összegek áramlottak a Márki-Zay Péter vezette ellenzékhez. Az első hírek arról szóltak, hogy több mint 1,8 milliárd forintnyi segítség pedig éppen a Korányi Dávid vezette Action for Democracy nevű szervezeten keresztül érkezett a baloldalhoz.
Mivel az amerikai pénzek miatt sérülhetett az ország szuverenitása, az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) is vizsgálódik, a rendőrség pénzmosás és sikkasztás gyanújával nyomozást indított, valamint költségvetési csalás miatt a NAV is eljárást rendelt el. Később egy nyilvánosságra hozott titkosszolgálati jelentésből az is kiderült, hogy az Action for Democracy nemcsak Márki-Zay Péter mozgalmának utalt, hanem egymilliárd forintot kapott az Ezalényeg.hu nevű ellenzéki propagandalap kiadója, továbbá több mint egymilliárd forinthoz jutott hozzá a DatAdat is, amely az egyesült ellenzék kampányát segítette. Utóbbi, Bajnai Gordon volt miniszterelnök által fémjelzett céggel összefüggésben szintén a rendőrség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal folytat eljárást.
Néhány héttel ezelőtt aztán újabb, a minősítés alól feloldott titkosszolgálati dokumentum került napvilágra, amiből nyilvánvalóvá vált, hogy nem egy, hanem két nagy külföldi támogató szervezete van a dollárbaloldalnak: az amerikai, Bajnai Gordonékhoz köthető Action for Democracy mellett egy svájci alapítvány is közel egymilliárd forintot utalt. A svájci utalások a baloldali előválasztási időszak kezdetétől indultak, 2021 szeptembere és 2022 februárja között zajlottak öt részletben.
A Magyar Nemzet cikkét ITT olvashatják.