A jövő legígéretesebb fejlesztései
Zöld rendszámos autók számára fejlesztett utazásszervező applikáció, mágneses modulokból álló okoslámpacsalád, valamint villanyautók és légkondicionálók üzemeltetési igényeit okosan elosztó technológia nyerte az idei, immár harmadszor kiírt MVM EDISON startup versenyt. A valós problémákra választ kereső díjnyertes ötletek piacra jutását a vállalatcsoport tovább mentorálja, hogy alkalmazásukkal kényelmesebbé tegye az ügyfelek mindennapjait, és élénkítse a hazai elektronikai ágazat megújítását.Különleges hangulatú, látványos showelemekkel is színesített, professzionális színvonalú versenyen állhattak a győztesek színpadára azok az induló vállalkozások, amelyek újító fejlesztéseikkel megnyerték az idei MVM EDISON startup versenyt. Az immár harmadik alkalommal kiírt pályázat döntőjében nyolc csapat versengett a maximum ötvenmillió forintos magvető befektetésért. A legjobbnak ítélt három projekt ötletgazdái egy tanulmányutat is nyertek az IBM franciaországi főhadiszállásának dizájnközpontjába.
Mindezek mellett a csapatok hárommillió forint értékű kommunikációs csomaggal is gazdagodtak, amely lehetőséget nyújt kommunikációs stratégia alkotására, arculat- és logótervezésre, de akár piackutatásra is.
Az MVM Csoport által életre hívott Edison programra január elejéig több mint száz pályázat érkezett, közülük választotta ki a szakmai zsűri – az MVM Csoport és az IBM Hungary vezetőinek részvételével – a jövő legígéretesebb, kreatív, újító, piacképes, környezetbarát és energiahatékony fejlesztéseit.
A legjobb nyolc csapat a végső megmérettetés előtt lehetőséget kapott arra, hogy részt vegyen a Smart Future Lab Zrt. (SFL) – az MVM kísérleti fejlesztésekkel foglalkozó leányvállalata – által szervezett képzési programban. A hathetes felkészítő projekt során az ötletgazdák elsősorban a cégvezetés, az üzleti ismeretek, a prezentációs képesség, a marketingtudás bővítésére koncentráltak. Energiahatékony okoskonnektor, innovatív megoldások a villamosenergia optimális hasznosítására, ipari napóra, utazásszervező applikáció zöldautókhoz, okoslámpa, áramfogyasztást szabályozó technológia, car sharing, vagyis közös autóhasználat a nagyvárosokban, elektromos meghajtású napozósziget… Ezek az innovációk mutathatták be prezentációjukat a május végén megrendezett döntőben a szakmai zsűri előtt. Az év legígéretesebb startupjává végül az InCharge, a Magnelit és az MET3R ZenCharge csapatát választotta a bírálóbizottság.
(x)