A dollárbaloldal már 2016-ban is külföldi beavatkozást remélt
Mára teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy a 2022-es országgyűlési választás kapcsán a hazai baloldal egy szisztematikusan felépített külföldi beavatkozás eszközévé vált. Ennek célja egy bábkormány hatalomba segítése volt, amely a nemzeti érdeket sutba dobva a migráció- és háborúpárti táborba terelte volna az országot. A magyarországi demokratikus folyamatokba történő beavatkozás tervezése azonban 2016-ban elkezdődött, és koordinátorai már ekkor megírták forgatókönyvüket, sőt, a szükséges szervezeti struktúra felépítéséhez is hozzáláttak.
„A nyugati szerepvállalás kritikus fontosságú” – írta Korányi Dávid, a tavalyi választási kampány kapcsán több mint hárommilliárd forintot megmozgató Action for Democracy ügyvezető igazgatója és Chris Maroshegyi igazgatósági tag, pénztárnok egy 2016. november 8-án, vagyis a Donald Trump győzelmét hozó amerikai elnökválasztás napján megjelent cikkükben. Az írás akkor csupán egynek tűnhetett a magyar jobboldali vezetést ostorozó balliberális szerzők szokásos fogalmazványai közül, azonban javaslatai azóta egy sikertelen külföldi befolyásszerzési kísérlet megvalósult lépéseivé váltak.
Az amerikai progresszív körök körme alatt régóta tüske a nemzeti érdekeket előtérbe helyező magyar kormány, amely az Ukrajnában dúló háború kapcsán tántoríthatatlanul képviselt békepárti fellépés miatt minden korábbinál kellemetlenebbé vált számukra. Ne feledkezzünk meg azonban arról, hogy amikor Washingtonban a demokraták vannak hatalmon, mindig igyekeznek nyomás alá helyezni a 2010 óta kétharmados többséggel kormányzó budapesti kabinetet, amely számos olyan politikai és eszmei kérdésben, mint a migráció vagy a családvédelem, komoly ellenállást fejtett ki velük szemben. A „nekünk Magyarország az első” jelszavát zászlajára tűző politikai erő gazdasági kérdésekben sem hajtott soha térdet senki előtt. Nem beszélve arról, hogy sikerei miatt hamar fontos tényezővé vált a nemzetközi konzervatív táborban, sőt, annak szervezésében is komoly szerepet vállalt, ami a globalista elit szempontjából mindenképpen számottevő veszélyforrássá tette.
Éppen ezért nem csoda, hogy már a második Orbán-kormány idején szövetségesek között meglehetősen szokatlan diplomáciai módszerekkel lépett fel Magyarországgal szemben az Obama-adminisztráció. Ezen túl az amerikai baloldali körök már 2014-ben is megpróbáltak egy hozzájuk közel álló politikai erőt kormányra segíteni, hiszen több száz millió forinttal támogatták az Egyesült Államokból 2012-ben hazatérő Bajnai Gordon nevével fémjelzett Haza és Haladás Egyesületet. Kísérletük azonban kudarcba fulladt, ezért arra juthattak, hogy több anyagi forrásra és szervezettebb fellépésre van szükségük.
Ez a felismerés vezethetett el annak a programadó írásnak a közzétételéhez, amelyet a guruló dollárok útját egyengető Korányi és Maroshegyi 2016-ban még abban a reményben írtak meg, hogy Barack Obama helyét Hillary Clinton veszi át. A szerzőpáros mondvacsinált indokait untig ismerjük: az általuk populistának nevezett illiberális kormány „veszélyes útra lépett az autokrácia felé”. Ugyan alapvetően a magyar emberek „felelősségének” nevezték, hogy „megváltoztassák a kormány irányvonalát”, mégis úgy látták, hogy a választók önállóan nem képesek meghozni a „megfelelő” döntést, ezért tartották rendkívül fontosnak a külső szereplők közbelépését. Egészen hajmeresztő, de a balliberális oldalon már akkor bevett volt az a paradox gondolatmenet, amely a demokrácia „védelme” érdekében épp annak sarokkövét, a népfelség elvét dobja félre. Sokatmondó, hogy Korányiék a demokratikus értékek utolsó hős védelmezőiként a Soros-birodalom és más nyugati progresszív hatalmi központok által finanszírozott 444-et, az Átlátszót vagy a Direkt36-ot, valamint egyéb, civilnek mondott szervezeteket neveztek meg.
Megoldási javaslatuk hátborzongatóan ismerős lehet annak, aki követte az elmúlt szűk másfél év eseményeit. Úgy vélték, hogy az amerikai adminisztrációnak meg kell dupláznia az ügy érdekében mozgósított forrásokat, „és lépéseket kell tennie a magyarországi civil mozgalmak és a szabad média maradékának támogatására”. Ebben a folyamatban szimbolikus jelentőségűnek nevezték a Szabad Európa Rádió adásának visszaállítását, ami 2020-ban végül egy online felület létrehozásával történt meg. Fontos programpontjuk volt a „következő magyar demokraták képzésében” nyújtott tengerentúli segítség, hogy a kiképzettek „újraépítsék a hatékony politikai ellenzéket, és a civil elégedetlenséget szervezett politikai mozgalommá alakítsák”. Mint ismeretes, az elmúlt években számos baloldali politikus, újságíró és aktivista vett részt ilyen kurzusokon. Legutóbb Gulyás Mártont választotta ki a Joe Biden által hazánkba delegált nagykövet, de korábban feltűnt hasonló tréningen mások mellett a momentumos Hajnal Miklós, Szél Bernadett, Ficsor Ádám, a DatAdat csoport egyik kulcsfigurája is.
Korányiék Brüsszelnek is javaslatot tettek arra, hogy miként helyezzen nyomást a magyar kormányra: „Az EU-nak vissza kell tartania a Magyarországnak szánt pénzeszközöket” – írták majdnem hét évvel ezelőtt! Ez a mondat ma már nem igényel kommentárt.
Látható tehát, hogy a beavatkozás forgatókönyvét mára pontról pontra megvalósította az amerikai baloldal által létrehozott gépezet. Hogy ez mennyire így történt, azt az is mutatja, hogy a cikk publikálását követő másfél hónapon belül létrehozták a magyarországi baloldal 2022-es kampányának minden részletét koordináló DatAdat cégcsoport első vállalatát, a DatAdat Professional Kft.-t, melynek kulcsfigurája az a Bajnai Gordon volt, akit régi harcostársa, Gansperger Gyula az amerikai baloldal legfőbb magyarországi képviselőjeként írt le. A bukott miniszterelnökkel kapcsolatban az is köztudott, hogy Korányi Dávid mellette indította politikai karrierjét, és a köztük fennálló kapcsolat a későbbiekben is megmaradt.
Korányi és Maroshegyi az idegen befolyásszerzésről szóló terv végrehajtásába nem csak a tavalyi választást megelőző hónapokban kapcsolódott be. Karácsony Gergely volt városdiplomáciai főtanácsadója 2012-ben csatlakozott ahhoz a Soros György által jelentős összegekkel támogatott Atlantic Councilhoz, amelynek online portálján 2016-ban Maroshegyivel közzétették az e cikkben tárgyalt írásukat. A szervezet eurázsiai energiaügyekért felelős igazgatójaként Korányi 2015-ben amellett lobbizott az Egyesült Államok Szenátusának bizottsági meghallgatásán, hogy nyissanak piacot Európában az amerikai cseppfolyósított földgáz számára, vagyis LNG-lobbistaként igen magas szinten lépett fel azon érdekek képviseletében, amelyeknek az amerikai balliberális oldal a tavalyi év februárja óta minden erejével igyekezett érvényt szerezni. Chris Maroshegyi ekkor egy másik demokrata holdudvarhoz tartozó szervezet, az Albright Stonebridge Group igazgatója volt, amelynek számos tagja Joe Biden adminisztrációjához csatlakozott az elnök hivatalba lépését követően. A Nemzeti Információs Központ második, a guruló dollárok botránnyal kapcsolatos jelentése szerint részben ez a csoport állta Márki-Zay Péter 2019-es amerikai útjának költségeit, a látogatás szervezője pedig Maroshegyi volt.
A washingtoni demokrata érdekkörök tehát 2022-ben hosszas előkészítés után megpróbálták eltüntetni az útjukban álló magyar kormányt, és ennek minden technikai feltételét meg is teremtették. Egyedül a magyar emberek akaratát és érdekeit hagyták figyelmen kívül, vagyis saját „demokráciafelfogásuk” csapdájába estek, és elbuktak a választók ellenállásán.
A szerző az Alapjogokért Központ elemzője.