Hirdetés

Orbán Viktor miniszterelnök idei évértékelője a megszokottnál is nagyobb visszhangot vetett. Elképesztő erejű programpontjait hatalmas figyelem övezi, a nyilvánosságban pedig egyre több megszólalás tárgyalja, elemzi ezeket: hogyan lesz az adókedvezmény, miből finanszírozza az állam, hogyan jutnak hozzá a nyugdíjasok az áfa-visszatérítéshez (egyedi bankkártyával), hol épül föl a száz új gyár és így tovább… Éppen úgy, ahogy február utolsó napjaiban az emberek szinte már érzik a tavasz megállíthatatlan közeledését, ugyanígy sejlik ki a kifejtett programpontokból a már régóta várt gazdasági föllendülés, a konjunktúra eljövetele.

Persze, nem mindenki boldog. Donald Trump elnök módszeresen bontja le a globalista deep state, azaz a mélyállam többnyire titkos csatornákon kiépített rendszerét. Az USAID 2000 dolgozóját bocsátják el az Egyesült Államokban, és magát az egész rendszert is fölszámolják, amely egyik, ha nem a legfontosabb eszköze volt az uralni kívánt országok befolyásolásának. Hatalmas pénzekkel és professzionálisan kiképzett ügynökökkel igyekeztek megingatni minden olyan rendszert, amelyiknek a vezetése nem feküdt le a deep state hatalmi érdekeinek. Hatalmas pénzek apadnak most el, balliberális oldalon hatalmas a sírás is. És a keserűség.

És a panasz. Azt írja például Hargitai Miklós a Népszavában: „Mióta Putyin elindította az inváziót, Orbán mindig kikérte magának, hogy ő az oroszokért szorítana. Háromévnyi színjáték ment most a kukába: éppen csak nem tapsikolt meg ugrált örömében, hogy az orosz elnök – Trump árulása nyomán – a jelek szerint megtarthatja a rablott holmit. Hogy jobb lesz-e ettől idehaza vagy Kárpátalján magyarnak lenni, arról szintén nem beszélt; minek is, amikor van még kétmillió (?) ember, aki hisz benne, hogy ami jó az Orbán-családnak, az jó a magyar nemzetnek is?”

Két mondatban ennyi hazugság önmagában is teljesítmény. Az inváziót valójában nyolc évvel az orosz csapatok támadása előtt az ukrán állami vezetés indította el a Donbaszban élő oroszok ellen. „Putyin inváziója” alaposan megkésett válasz volt a provokációra. Attól, hogy a kollaboráns média nem beszél erről, ez tény marad. „Trump árulása” érdekes megfogalmazása annak, hogy az újraválasztott amerikai elnök békét akar teremteni Ukrajnában. Mi ebben az árulás? Ami pedig a „rablott holmit” illeti, vagyis azon területek megtartását, amelyeken mindig is oroszok éltek és amelyek eredetileg Oroszországhoz tartoztak, nos, ezt nem Donald Trump árulása, hanem Oroszország ereje teszi lehetővé.

Korábban írtuk

És végül a sunyin megszerkesztett kérdés, hogy mindezek után jobb lesz-e magyarnak lenni az ukrajnai határon túl és innen, arra is tudhatja a szerző a választ: annál rosszabb, mint ami most van Ukrajnában, nem tudván lenni, csak jobb lehet. És jobb is lesz, mert ha csak annyi történik, hogy már nem küldheti vágóhídra a gátlástalan péniszzongorista a fiatal férfiakat, mert megszületik a béke, és nem üldözik azokat, akik őslakosként az anyanyelvükön beszélnek, valamint betiltják a neonáci félkatonai és egészen katonai szervezeteket, esetleg tényleg kiírják a remélhetően tisztességesen levezényelt választásokat, és talán a széthullott állam is önmagára talál, akkor a gazdaság nyomorúságos helyzetétől függetlenül sokkal-sokkal jobb lesz magyarnak (orosznak, románnak, ruszinnak, ukránnak stb.) lenni. Ahogy Tamási Áron írta: „Hiszen az igazságot is meg lehet szokni.”