Itt van az, amit Rishi Sunak nem akar, hogy tudd róla – hirdeti cikkében az OpenDemocracy.net nevű oldal cikke. A platformot a nyílt társadalom filozófiáját hirdető Soros György alapítványa is támogatja.

Hirdetés

A cikkben bemutatják Sunak egyébként nyilvános, ismert életrajzának elemeit. A cikk szerint Sunak „ultra-privilegizált háttérrel rendelkezik” és „elkötelezett thatcherista ideológus”.Felróják neki, hogy 11 éves korából magániskolákba járt, ahol manapság 17-18 ezer fontot tesz ki az éves tandíj, majd azt is, hogy ezek után a Winchester College-ba, ami több mint 40 ezer fontos tandíjt kóstál ma. Ebbe a winchesteri intézménybe járt egy korábbi brit miniszterelnök és öt korábbi pénzügyminiszter is – sorolja az oldal cikke, ami azt is állítja, hogy akik ide járnak, elszakadnak a hétköznapi emberek világától, és nem látják azok problémáit.

A cikkben emlékeztetnek arra, hogy Sunak 2021-ben pénzügyminiszterként nem engedte növelni egy Covid miatt nehéz helyzetbe került embereket segíteni szándékozó hitel keretét, miközben ezzel egy időben a yorkshire-i udvarházukban épp privát úszómedence, konditerem és teniszpálya építése iránt nyújtott be építési engedélykérelmet. Az OpenDemocracy.net cikke, ha már itt tart, kitér arra is, hogy Sunakéknak nagyon sok pénze van, értékes ingatlanokat birtokolnak Angliában és az Egyesült Államokban.

Részletezik, hogy homályosnak találják Rishi Sunak vagyonbevallását, valamint azt, hogy nem ismert pontosan,mennyi köze is van most, választott politikusként dúsgazdag felesége és indiai IT-guru apósa cégeihez, befektetéseihez. Sunak felesége családi öröksége miatt, saját jogán a nemrég elhunyt brit királynőt is megelőzve a leggazdagabb nő Nagy-Britanniában: a házaspár összvagyona több mint 350 milliárd forintot tesz ki.

Korábban írtuk

A Soros-közeli oldal felhívja a figyelmet, hogya konzervatív politikusnak „erős kapcsolatai vannak jobboldali think tankek felé”. Emlékeztetnek, hogy Sunak azok közé tartozott a brit kormányban, akik nem akartak kemény lezárásokat a Covid idején, mondván, azok túl károsak lennének a gazdaság számára, és ezen álláspont miatt Boris Johnson halogatta a keményebb korlátozások bevezetését.

Felvetik azt is, hogy Sunak „szabadkikötőket„ akart létrehozni szerte Nagy-Britanniában, amik a tervek szerint adómentességgel és kevesebb bürokráciával életet lehelnének a halódó brit tengerparti városokba.

A cikkben kritika éri Sunakot, mert pénzügyminiszterként PR-céget alkalmaz az imázsa és kommunikációja kézben tartásához, ami miatt a cikk szerint Sunak „inkább emlékeztet egy celebre, mint egy vezetésre törő tory politikusra”.

A teljes cikk IDE kattintva érhető el.