A demokraták évek óta azt állítják, hogy a Kreml titkos kampányt folytatott a verseny befolyásolására az akkori jelölt és jelenlegi elnök, Donald Trump javára.

Hirdetés

Robert Mueller különleges ügyész 2019-es jelentése azt állította, hogy az orosz kormány „átfogó és szisztematikus módon” avatkozott be a választásokba, főként hackeléssel és a közösségi médiában közzétett üzenetekkel.

A vizsgálat azonban „nem állapította meg, hogy a Trump-kampány tagjai összeesküdtek vagy összehangolták volna az orosz kormánnyal a választásokba való beavatkozással kapcsolatos tevékenységüket” – áll az ügyet lezáró jelentésben.

A Fox News riportere a múlt héten megkérdezte Stone-t, hogy szerinte Trumpnak helyes-e „nekimenni” az FBI-nak és a CIA-nak, miután „ez történt vele a Russiagate vizsgálattal”.

Korábban írtuk

„Tudom. Nézze meg a Russiagate-et; mi fizettünk érte”

– válaszolta a filmes. „Én tapsolok [annak, amit Trump tesz]”.

„Utálom, amit a Russiagate-tel csináltak. Tényleg utálom. Szerintem ez megint csak a hazugság, a hazugság, a hazugság, a hazugság, amit jól beadtak az amerikai népnek”

– mondta Stone.

„És az egész utálkozás Oroszországgal szemben annyira negatív. Annyira nem amerikai. Ők potenciálisan a legjobb partnereink. Akárcsak a kínaiak. Van ez a mentalitásunk, hogy ők az ellenség. Ezt mind beoltotta a propaganda”

– mondta a rendező.

Mueller azzal vádolta Trumpot, hogy megpróbálta akadályozni a vizsgálatát, és a nyomozás eredményeként vádat emeltek Trump kampányának több volt munkatársa ellen.

Trump azt állította, hogy a Russiagate egy politikailag motivált „boszorkányüldözés” része volt, amelynek célja az elnökségének lejáratása és aláásása. A Mueller-jelentésben szereplő vádakat „koholtnak és teljesen valótlannak” minősítette.

A Kreml tagadta, hogy beavatkozna az amerikai választásokba. Vlagyimir Putyin elnök 2016-ban az orosz beavatkozásról szóló állításokat „mitikus, kitalált problémának és hisztéria” termékének nevezte.

(Orosz Hírek)