Eddig nem is sejtett kockázatra hívta fel a figyelmet a Kamu Hírmondó Veszélyes játék a pingpong című cikke.

Beszámolnak egy esetről, amikor a tajvani játékos olyan erővel ütötte meg a labdát, hogy kínai ellenfele nyaki ütőerét érve a sportoló kómába esett. Válaszul Peking hadihajókat vezényelt a szakadár sziget környéki vizekre.

Hirdetés

Nem ritkák a tragédiák az asztal mellett. A nagy fizikai igénybevétel, az idegfeszültség, a teljesítménykényszer, a dopping miatt egyre nagyobb a rizikó. Amióta egy-egy poénon nemcsak dollármilliók, hanem akár népek szabadsága is múlhat (gondoljunk a hongkongi, tibeti, makaói játékosokra nehezedő diplomáciai teherre), a csarnokokba beköltözött a félelem. Csak a legbátrabbak engedhetik meg maguknak, hogy felüljenek a lelátóra. Még a balkáni háborúk idején egy szerb–horvát meccsen az egyik délszláv pingpongozó a hálóval próbálta megfojtani délszláv ellenfelét, amikor egy csusza miatt elveszítette a második szettet. A mérkőzés végül parázs hangulatban zárult, a horvát és szerb fanatikusok petárdákat robbantottak a nézőtéren, lengtek mindkét oldalon a zászlók, füstköd borította a termet, és a berohanó drukkerek összetörték az asztalt. („Sajnos, az ilyesmi lassan megszokottá válik a pingpongban, nem lehet megálljt parancsolni az indulatoknak”, nyilatkozta szomorúan egy edző, aki fél lábát veszítette el az összecsapás utáni tombolásban.)

A legvadabb ultrák újabban a német tartományi bajnokság másodosztályában bukkannak fel, és a vegyes párosok küzdelmei alatt megalázó szexuális rigmusokkal bosszantják a feleket.

A svájci belügyminiszter arról panaszkodott, hogy nincs elegendő rendőre, akit ki tudna küldeni egy-egy asztaliteniszmeccsre. Már a sportág betiltásán töprengenek.

A szicíliai maffia eközben a korzikai serdülőbajnokság fordulóira tett online tétekkel akart komoly összeghez jutni, ám a kolumbiai kokainbárók fenyegetésére a bírák addig machináltak, míg egy négyéves mozgássérült kislány nem nyert.

Korábban írtuk