Hirdetés

Zsigmond Barna Pál videóbejegyzésében azt mondta, mindenki számára ismert, hogy a 2015-ös migrációs válság milyen súlyos gazdasági, kulturális és biztonsági következményekkel járt.

Ez a folyamat nem állt meg, sőt az elhibázott brüsszeli migrációs politika miatt a migrációs nyomás évről évre fokozódik egész Európában – tette hozzá.

Hangsúlyozta: Brüsszel mai vezetése nem megállítani akarja a migrációt, hanem kezelni próbálja azt.

Az új brüsszeli szabályozás kétfajta kötelező kvótát akar bevezetni. Egyrészt előírnák, hogy Magyarországra illegálisan és sokszor erőszakosan érkező migránsok kérelmeit itt, a magyar határon belül bíráljuk el. Ez migránsgettók létrehozását jelentené, és egyben hatalmas biztonsági kockázatot is. Másrészt egy kötelező migránskvótát is bevezetne – ismertette a parlamenti államtitkár.

Korábban írtuk

Amennyiben nem teljesítjük a kötelezően előírt, ránk szabott illegális migránsok befogadását, 20 ezer eurót kell fizetnünk minden befogadott migráns után. Ez elfogadhatatlan – szögezte le Zsigmond Barna Pál. Hozzátette: a migránskvóták és migránsgettóük helyett hatékony kiutasítási mechanizmusra, a külső határok védelmére és a további „illegális beáramlások” megelőzésére van szükség.

Kiemelte: paradigmaváltás kell az európai uniós migrációs és menekültügyi szabályozásában. „A kudarcra ítélt migrációs paktum helyett józanságra, hatékony határvédelemre és a migránskérelmek határon kívüli elbírálására van szükség” – fogalmazott videóbejegyzésében.

„A Soros-birodalom által finanszírozott magyar dollárbaloldal a balliberális fősodorral karöltve áterőltette a migrációs paktumot, ami továbbra sem állítja meg, hanem ösztönzi az illegális migrációt” – vélekedett az államtitkár.

Döntsenek bárhogy Brüsszel háború- és migránspárti vezetői, mi továbbra is a magyar emberek érdekeit képviseljük. Ehhez pedig olyan európai parlamenti képviselőkre van szükség, akik idegen érdekek helyett a nemzeti érdeket, az illegális migráció helyett a magyar embereket, a háború helyett pedig a béke ügyét képviselik – summázta Zsigmond Barna Pál.