Molnár Zsuzsanna közölte, hogy tavaly az 52. héten Magyarországon 134 ezren fordultak orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, közülük 12 900 ember esetében influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak. A legnagyobb arányban a 15-34 évesek érintettek, a fiatalabb gyerekek közül az 5 évesnél kisebbek a legveszélyeztetettebbek.

Hirdetés

A legtöbb influenzaszerű megbetegedést Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Nógrád, míg a legkevesebb esetet Fejér, Borsod-Abaúj-Zemplén és Vas vármegyéből jelentették.

Molnár Zsuzsanna beszámolt arról is, hogy a múlt héten influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról kaptak jelentést egy Győr-Moson-Sopron vármegyei ápolási-gondozási intézményből, ahol lázzal és légúti tünetekkel járó megbetegedések fordultak elő. A hat betegtől vett minták mindegyikéből kimutatták az influenzavírus A variánsát – jelezte.

Felhívta a figyelmet arra, hogy ha az influenza bekerül egy közösségbe, ott terjedni fog, ezért nagyon fontos, hogy a kockázati csoportba tartozók körében minél magasabb legyen az átoltottság.

Molnár Zsuzsanna kitért arra, hogy az év utolsó két hetében általában jelentősen csökken az influenzaszerű megbetegedésekkel orvoshoz fordulók száma, ezt a járványügyi szakember azzal indokolta, hogy az iskolai szünet és az év végi szabadságolások miatt megszűnnek azok a nagy közösségek, ahol a legjobban tudnak terjedni a légúti vírusok.

Prognózisa szerint amint a nagyobb közösségek „ismét összejönnek”, hétről hétre nőni fog az influenzaszerű megbetegedések száma.

Hangsúlyozta, hogy mindenkinek javasolják az influenza elleni oltás beadatását, még azoknak is, akik nem tartoznak a kockázati csoportba, és nem jogosultak a térítésmentes oltásra.

Korábban írtuk