Fotó: MTI/Komka Péter
Hirdetés

G. Nagy Balázs, a Trenkawalder ügyvezető igazgatója az üzem szerdai avatásán ismertette: az összeszerelő üzem 30 fős létszámmal kezdte meg működését, de terveik szerint rövid időn belül 90-re futtatják fel a foglalkoztatottak számát.

A bécsi székhelyű Trenkwalder Csoport elnök-vezérigazgatója, Mark Pollok elmondta, hogy a cég Budapest és Zalaegerszeg után már a harmadik ilyen üzemet nyitja meg Magyarországon, amellyel hozzá tud járulni ahhoz, a foglalkoztatási piacon jelen lévő feszültségek csökkenjenek.

Hiesz György, Gyöngyös polgármestere a megnyitón méltatta azt a segítséget, amit a Trenkwalder a csökkent munkaképességűek, a hátrányos helyzetűek foglalkoztatásával nyújt. A cég sokat tehet azért, hogy a dinamikusan fejlődő Gyöngyös, ne szenvedjen munkaerőben hiányt, különösen most, hogy egy újabb ipari park várja a befektetőket – jelezte.

A Trenkwalder fő tevékenysége a térségben működő vállalatok kiszervezett üzleti folyamatainak ellátása (outsourcing) – hangzott el az avatás alkalmából tartott sajtótájékoztatón. Emellett belevágtak saját gyártási megoldásokba is, amellyel meghatározóan megváltozott munkaképességűeknek és más, a munkaerőpiacon hátrányt szenvedőknek biztosítanak lehetőségét a munka világába visszatéréshez.

Korábban írtuk

A Trenkwalder 25 éve van jelen Magyarországon. A cégcsoport 21 irodából álló országos hálózatot működtetve komplex szolgáltatásokat nyújt egyebek között munkaerőkölcsönzés, közvetítés, vezetőkiválasztás, bérszámfejtés kiszervezés, diákmunka területén. 2021-ben 24,2 milliárd forint nettó árbevétel mellett közel 14 ezer munkavállalót helyezett el 434 partnere körében.

A nemzetközi cégcsoport több mint 300 kirendeltségével Európa 14 országában van jelen és több mint 50 000 embert foglalkoztat. 2011 óta a Trenkwalder a német Droege International AG csoport tagja.

A sajtótájékoztatón tájékoztattak a Trenkwalder friss Mobilitási Index kutatásának megállapításairól, amelyet 3200 beérkezett kérdőív válaszai alapján állítottak össze. Eszerint a megkérdezett magyarországi munkavállalók 53 százaléka hajlik arra, hogy elköltözzön lakóhelyről, a legnagyobb arányban Pest (35 százalék) és Győr-Moson-Sopron megyébe (26 százalék), valamint Budapestre (18 százalék) költöznének. A többség a jobb megélhetés reményében menne el, de a stabilabb jövő és a több munkalehetőség is fontos szempont számukra. Ugyanakkor a megkérdezettek 75 százaléka nem költözött a vizsgálatot megelőző két évben.