Ez nagyon pozitívan hangzik, hogy lám, semmi megkülönböztetés, bár megjegyzem, azért – mind a férfiak, mind a nők – egyszerre szokták hangoztatni, hogy régen elnyomták a nőket, illetve azt, hogy a házban úgyis az történik, amit a feleség akar. A kettő kicsit üti egymást.

Hirdetés

Elkalandoztam. Vegyék úgy, hogy nem mondtam semmit.

Szóval kivették, de valahogy azt is kivették vele, hogy a férfi megvédelmezi. Mert ez nem volt ugyan kimondva, de benne volt a szokásjogban. A fontos dolgokat úgysem kell kimondani. Néha azok a legizgalmasabbak, amiket nem mondanak ki.

Fotó: ShutterStock/Zamrznuti tonovi

De ha már a férfi nem védelmező, nem pajzs és nem biztos hivatkozási pont – abba most ne is menjünk bele, hogy ma, a haladás és progresszió korában a férfi mennyire biztos pont és mennyire alkalmas a védelemre –, akkor legalább engedjék, tegyék lehetővé, hogy a nő megvédje magát.

Korábban írtuk

Mivel lehet védekezni?

Fegyverrel, páncéllal, kapcsolati hálóval, pénzzel. A nők átvették a férfiak szokásait, öltözködését, életformáját és beszédstílusát. Hol van már a kor, amikor kiakadt a világ egy cigarettázó nőn? Farmer, bakancs, bőrdzseki! Elterjedtebb női viselet, mint a fejkendő és a tűsarkú.

De itt jön az átverés!

A nőkkel ugyanis csak elhitetik, hogy egyenrangúak! Trükk az egész. Figyeljük meg. Egy ruházati bolt háromnegyede női részleg. Mindenhol. És szegény nő esetleg még el is hiszi, hogy átvette a hatalmat és kiszorította a férfit, de igazság szerint csak arról van szó, hogy nagyobb területen van lehetősége pénzt költeni. Zömmel férfiruhákra. Farmer, bakancs, bőrdzseki, derékszíj.

Na, de milyenekre?

Ugyanabban a boltban női bőröv nincs, csak férfi. A női az műanyag vacak. A férfi részlegen mindenhol jobb a ruhák minősége, de ha rossz is, hamarabb túlesel rajta.

Mert a női részlegen nem csak a pénztárcádat rabolják, de az idődet is.

A női motoros bőrdzseki egy vicc. Azt most ne feszegessük, hogy miért van egyáltalán női motoros dzseki, ami eredetileg egy maszkulin szimbólum. De az eredeti dzseki, amit régen a rockerek viseltek, az bőrből készül, és tartós, az anyaga olyan, mint egy páncél. Vastag, méltóságteljes, védelmet nyújt.

Fotó: ShutterStock/BearFotos

A női bőrdzseki meg – feltéve, ha nem élénkszínű műanyag -, oly vékony anyagból készül, hogy szegény lány aggódhat, hogy ráteheti-e a vállára a táskát, nem fog az a dzseki esetleg kiszakadni?

Igen. A női részlegen a női eladó eladja nőtársának azt a dzsekit, amely hitványabb anyagból készült, mint a férfié, ellenben jóval drágább. És nem alkalmas a védelemre.

Férfitársaim! Fogjunk össze a nők védelmében, tiltakozzunk, és érjük el, hogy a női ruhák ugyanolyan tartós anyagból készüljenek, mint a férfiaké.

Ez erkölcsi kötelességünk. Legalább ennyi maradjon meg a hajdani, híres nagy védelemből.