Hollik István a nemzeti konzultációt és a szuverenitásvédelmet érintő fórumot megelőző sajtótájékoztatón jelezte, néhány nap múlva uniós csúcstalálkozót tartanak Brüsszelben, amelynek két fő témája a költségvetés kiegészítése és Ukrajna EU-tagsága lesz. A csatlakozás „politikai és gazdasági értelemben is romba döntené az uniót”, hiszen Ukrajna jelenleg háborúban áll, emiatt nem ismert sem a pontos területe, sem a lakosainak száma. Szeretnék látni a hatástanulmányokat, hogy mekkora terhet jelentene a csatlakozás a tagállamoknak – hangsúlyozta a fideszes politikus.

Hirdetés

Az uniós polgárokat nem kérdezték meg erről a kérdésről, miközben Alex Soros úgy tárgyal Zelenszkij ukrán elnök helyettesével, hogy mögötte uniós zászló van; Urusla von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pedig kijelentette, hogy minden akadály elhárult a csatlakozás elől – mondta.

„Mi Európát és Magyarországot védjük” – jelentette ki a kommunikációs igazgató. Hollik István arról is beszélt, hogy a nemzeti konzultáció kérdései „most Magyarország legfontosabb kérdései”. A „dollárbaloldal” le akarja beszélni az embereket, hogy véleményt nyilvánítsanak; ők pedig azt szeretnék a fórumokkal, hogy meggyőzzék az embereket, hogy ne hallgassanak rájuk – mondta.

Kérdésre válaszolva elmondta, azt tapasztalják a szervezők, hogy a vártnál jóval több ember érkezik a fórumokra, ami megerősíti a kormánypártokat abban, hogy „ezek nem ál-kérdések”. Arra, hogy decemberben esetlegesen utalják Magyarországnak az eddig felfüggesztett uniós támogatások egy részét, Hollik István úgy reagált: „hiszem, ha látom”. Hiába teljesített a kormány olyan feltételeket, amelyeket nem is szabhatott volna Brüsszel, „nem fizettek ki egy büdös buznyákot sem” – mondta. Brüsszel továbbra is zsarolásra használja a támogatások visszatartását. „És a tartozás egyre nő” – tette hozzá.

Korábban írtuk

Erdős Norbert, Békés vármegye 4. számú választókerületének fideszes országgyűlési képviselője elmondta, véleménye szerint a nemzeti konzultáció 11. kérdése a legfontosabb, amely a külföldi befolyásszerzésről szól. Kijelenthető, hogy ez megtörtént, hiszen szerinte már bebizonyosodott, hogy külföldről finanszíroztak ellenzéki pártokat. „És ha valaki pénzt ad, azért kér is valamit, amit nem szabad hagyni” – fogalmazott.

Kérte, hogy minél többen nyilvánítsanak véleményt, volt már olyan, hogy 2,5 millióan töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőívet, „ami hatalmas erőt ad, így lehet Brüsszelben tárgyalni”.