A Sinopharm kínai gyógyszergyártó cég koronavírus elleni vakcináit pakolják ki Nyíregyházán
Hirdetés

Nagyon sok német politikus kezdi azt látni, hogy a közös beszerzés „teljes vakvágány” – jelentette ki tegnap az M1 aktuális csatornán Georg Spöttle, a Nézőpont Intézet elemzője, hozzátéve: a 86 milliós Németországnak rengeteg oltóanyagra van még szüksége, ami álláspontja szerint nem lesz elérhető, ha csupán három nyugati gyártóra számíthatnak. Korábban Jens Spahn német egészségügyi miniszter is elmondta, hogy nyitottak az orosz és kínai gyártmányú oltóanyagok felhasználására.

Észak-Macedónia kormánya éppen néhány nappal ezelőtt közölte: megállapodást kötöttek a Sinopharm vakcina gyártóival arról, hogy mintegy kétszázezer adag oltóanyagot fognak megküldeni az európai országba még ezen a héten. Zoran Zaev miniszterelnök elmondta, a Covax vakcinabeszerzési programban az AstraZeneca és a Moderna oltóanyagából is rendelt Szkopje, egyelőre azonban nem lehet tudni, hogy ezekből mikor jut majd az országnak. A politikus szerint biztosabb megoldást jelentenek a gyártókkal kötött, közvetlen megállapodások.

A világ más területein pedig már beadták a kínai gyártmányú oltóanyagot. Az arab országok közül az Egyesült Arab Emírségek és Bahrein engedélyezték először a vakcinát még tavaly december első felében, majd Marokkó és Jordánia is csatlakozott a sorhoz. Szintén ekkoriban érkezett ötvenezer adag Egyiptomba a kínai oltóanyagból, az észak-afrikai ország pedig már a második Sinopharm-szállítmányt is megkapta, tegnap hajnalban összesen háromszázezer adagot szállítottak Kai­róba.

– A kínai vakcina biztonságos, ezt tudományosan is igazolták. Sokan vettek részt a klinikai teszteken, mielőtt beadták volna az oltást. Úgy gondolom, hogy a vakcina meg fog védeni a munkám során – magyarázta Abdel Moneim Szelim, egy egyiptomi kórház orvosa.

Korábban írtuk

A teljes cikk elolvasható a Magyar Nemzet oldalán, IDE KATTINTVA.